Parádní standardka rozhodla o kolínském triumfu

Foto: Jan Kobzáň

Tomáš Šulc | 05.06.2018 | přečteno 833x

Kolín se v krásné nedělní odpoledne hostil tým z Brandýsa nad Labem. Po prvním poločase sice domácí prohrávali 0:1, ve zbytku utkání ale dokázali skóre otočit a po vítězství 2:1 si připisují kompletní počet bodů.

Domácí Kolín nevstoupil do utkání vůbec špatně. V úvodu utkání si kolínští hráči vytvořili jisté příležitosti k ohrožení soupeřovi branky. Do největší z nich se dostalo duo Křelina - Veselý. Vácha procpal míč do pokutového území na Křelinu a ten se na dvakrát pokusil překonat brankáře Bodláka, bohužel marně. K další dorážce se dostal zmíněný Veselý. Ani on ale nedokázal prodrat balon za jeho záda. První branku paradoxně vstřelili hosté, kteří se prosadili z jejich první větší šance - brankáře Pellegriniho prostřelil ve 39. minutě Marek Moravský. Hosté do konce poločasu ubránili svůj náskok a do kabin se šlo za stavu 0:1.

Ve druhé půli došlo k velkému obratu. V 70. minutě přišel centrovaný míč do vápna, který se po několika odrazech dostal na kopačky Dominika Veselého. Ten svou pohotovou střelou srovnal na 1:1. Zvrat skóre na konečných 2:1 přišel v 77. minutě a to ve velkém stylu! K rozehrávce standardní situace se postavil Petr Němeček - nádherně obstřelil zeď a míč doslova zaplul do hostující svatyně. Pojistit vítězství mohl v 90. minutě Matěj Novák - na půlce hřiště převzal odkopnutý balon a řítil se zcela osamocen na Bodlákovu branku. Míč si posunul do pravé strany a nahrál zpětnou přihrávkou na Martina Puka. Ten v největší snaze dostat míč do sítě bohužel pouze trefil brankáře.

Fotogalerie: jackfoto.cz | FOTO : Jan Kobzáň

Branky: Veselý, Němeček - Moravský

Rozhodčí: Vyhnanovský - Hádek, Cichra

ŽK: Živný - Dosoudil, Stross M.

Diváci: 150

FK Kolín: Pellegrini - Biško, Živný, Nešpor (K), Seifert - Čapek (90’ Záhora) - Vácha (82’ Novák), Němeček (90’ Koděra), Šindelář (56’ Mlynka), Veselý - Křelina (65’ Puk)

FK Brandýs n. L.: Bodlák - Bohdan, Baloun, Stross M., Dosoudil, Kubeš, Folwarczny (K), Moravský, Stross J., Kovařík, Moravec (88’ Reichert)

*Pozápasový rozhovor s trenérem Jaroslavem Havrdou přineseme později.*

Diskuze k článku