Kolín ve Zbuzanech tvrdě narazil.

Foto: Vítek Blahovec

Tomáš Šulc | 11.06.2018 | přečteno 867x

Kolínské mužstvo se v sobotu utkalo s týmem Zbuzan, které hájilo druhé místo. Jejich mise se vydařila, domácí hráči Kolín téměř do ničeho nepustili a po vysoké výhře 4:0 si druhou příčku udrželi i do posledního divizního kola.

Hostujícím hráčů nic nevycházelo už téměř od samého úvodu. Zbuzanští se mohli ujmout vedení už ve 2. minutě, když se dostali k zakončení po pohledné kombinační akci na kraji šestnáctky. S tímto pokusem si ještě Robo Pellegrini poradil, nicméně, ve 13. minutě už míč ze své sítě lovil – centrovaný míč se hlavičkou dostal na Václava Laušmana, který ho hlavou dopravil do branky. K první střele na domácí svatyni se kolínští dostali až v 16. minutě, to Víškovu pozornost otestoval Němeček. Navýšit svůj náskok mohli domácí ve 38. minutě, jenže dorážka odraženého míče skončila vysoko nad Pellegriniho brankou.

Co domácí nestihli v první půli, to se jim povedlo v půli druhé. V 50. minutě utkání se Zbuzany ujaly vedení 2:0, když se ostrou ranou blýskl Michal Klesa. O zhruba 13 minut později přišlo další navýšení zbuzanského náskoku – Laušman získal míč na půli hřiště a utíkal téměř osamocen na Pellegriniho. Těsně před kolínským brankářem posunul balon na Michala Klesu, který v ulehčené pozici dokázal skórovat a připsal si tak svou druhou branku v utkání. Od tohoto okamžiku se místy objevily jisté příležitosti i na druhé straně, asi v největší z nich se ocitl Mlynka – v 74. minutě zkusil vystřelit a míč po jeho střele orazítkovala levou tyč domácí branky. V další šanci figuroval Puk, jeho hlavička bohužel ale minula cíl. Do třetice to už vyšlo, Křelina svou střelou rozvlnil síť domácí branky. Radost mu však překazil zvednutý praporek asistenta sudího oznamující offside. Definitivní tečku udělal exkolínský Marco Veliký – v 80. minutě obdržel pas za obranu a tváří v tvář Pellegrinimu uklidil míč k zadní tyčce a stvrdil konečný stav 4:0.

Branky: Laušman, 2x Klesa, Veliký

Rozhodčí: Šťastný – Řeháček, Hádek

ŽK: Lička, Huňáček, Kincl (ZBU)

Diváci: 150

FK Kolín: Pellegrini – Biško, Šourek, Nešpor (K), Seifert (60‘ Puk) – Živný – Vácha, Čapek, Němeček (72‘ Koděra), Šindelář (60‘ Mlynka) – Veselý (68‘ Křelina)

FK Zbuzany 1953: Víšek – Maleček, Dosoudil, Ksandr, Karda (80‘ Veliký), Lička, Kordiak (71‘ Křebeček), Huňáček (78‘ Radosta), Klesa, Kincl (K), Laušman (73‘ Říha)

Diskuze k článku