Kolínští zakončili sezonu domácí porážkou

Foto: Natálie Krupková

Tomáš Šulc | 14.06.2018 | přečteno 1100x

Vrcholem sezony bylo pro Kolín derby s nedalekou Čáslaví. Se svým tradičním rivalem nesehráli kolínští nejšťastnější utkání a po prohře 1:4 zakončují sezonu čtvrtým místem.

Před úvodním výkopem proběhla opět jedna slavnostnější událost - na zápas přijela podpořit domácí mužstvo malá Žanetka Hrušková. Při této příležitosti se jí společně s maminkou předal z rukou kapitána Daniela Nešpora šek na vybranou částku za půl sezony - 31 300 Kč. Samozřejmě nechyběl plyšový jednorožec na památku pro malou, ale silnou bojovnici! Ještě jednou děkujeme všem, kdo s námi pomáhají!

Čáslavští se ujali poměrně brzy vedení. Ve 13. minutě se k rozehrávce standardní situace postavil Jakub Vančura a svou střelou překvapil brankáře Blahovce, který nestihl včas reagovat a inkasoval - 0:1. Kolín se ve zbytku poločasu jen marně pokoušel dobýt čáslavskou branku. Nejblíže k vyrovnání skóre měl ve 36. minutě Křelina, jemu se ale jen míč svezl po hlavě a na srovnání si domácí museli ještě počkat.

Kolínským hráčům se to povedlo a přeci jen dokázali srovnat na 1:1 - v 60. minutě dotlačil na dvakrát míč do Kubátovi svatyně Libor Křelina. To bylo bohužel z kolínské střelecké produktivity vše. Iniciativu opět převzali čáslavští - v 66. minutě se blýskl Tomáš Skokan a vrátil Čáslavi jednobrankový náskok. Další branka do kolínské sítě padla v 77. minutě, opět se ze standardní situace dokázal prosadit kapitán Jakub Vančura a skóre bylo už 1:3. Definitivní tečku za utkáním udělal svou třetí brankou po pohledné kombinaci Jakub Vančura. Kolín tak utrpěl v posledním utkání nejvyšší domácí porážku této sezony 1:4 a v konečném součtu skončil na 4. místě.

Fotogalerie:

Branky: Křelina - 3x Vančura, Skokan

Rozhodčí: Trska - Švorc, Žáková

ŽK: Biško, Nešpor - Vebr, Jícha, Skokan

Diváci: 180

FK Kolín: Blahovec - Biško, Živný, Nešpor (K), Seifert - Čapek - Vácha, Němeček, Veselý, Mlynka (64‘ Šindelář) – Křelina (80‘ Novák)

FK Čáslav: Kubát – Růžička, Vebr, Vančura (K), Kunášek, Jícha (90‘ Černík), Čuchal (86‘ Richard), Kořínek (85‘ Ronovský), Strnad (78‘ Kopp), Hannich, Skokan

Pozápasový rozhovor s trenérem Jaroslavem Havrdou:

 

Diskuze k článku