U11: "Zahrál jsem si proti Manchesteru United!"

Foto: Hony Pikner

Tomáš Šulc | 14.06.2018 | přečteno 292x

"Zahrál jsem si proti Manchester United!!!"

„Tak tuto větu asi nikdo z nás říci nemůže. Podařilo se to ale hráčům FK Kolín, rok narození 2007, Míšovi Ditrichovi a Víťovi Klepalovi na mezinárodním turnaji, který se konal 26-27.5 2018 ve Františkových Lázních, v neděli pak pokračoval v německém Rehau. Turnaj patří dlouhodobě k evropským TOP turnajům a pořádá ho p. Gerald Prell se svým týmem z Česko-Německé fotbalové školy. Akce se zúčastnily týmy z patnácti evropských zemí, Japonska, a dokonce i Austrálie. Jediným zástupcem z České republiky byla AC Sparta Praha. Chlapci z Kolína si zahráli za výběrový tým "Team Europa" a ve skupině měli Schalke 04, Manchester United, Norwegian Soccer Accademy, Legia Warszawa a US Torcy-Paris. Do finále se probojoval Tottenham Hotspurs a Ajax Amsterdam, který po velké bitvě zvítězil. Pro kluky to byla opravdu veliká pocta a zároveň i odměna za poctivý přístup k tréninkům a zápasům. I pro celý náš klub a trenéry ročníku 2007 je to velké vyznamenání a velmi si toho vážíme.

Neskutečná záležitost zahrát si na tomto turnaji!!! Jsem hrdý na své kluky a musím říci, že mi jejich nominace vehnala slzy do očí. Přál bych to všem svým hráčům, ale je jasné, že to nejde..."

Uvedl trenér ročníku 2007 Hony Pikner.

Diskuze k článku