PRVNÍ PŘÁTELÁK - FK METEOR PRAHA VIII

Foto: fk-kolin.cz

Tomáš Šulc | 13.07.2018 | přečteno 870x

PÚ: FK KOLÍN - FK METEOR PRAHA VIII | 14.8. | 10:00 hod.

Kolínské hráče čeká zítra první přátelské utkání, ve kterém vyzvou od 10:00 hodin FK Meteor Praha. Jeden z nejstarších českých fotbalových klubů, který v uplynulém ročníku Fortuna Divize obsadil v B skupině 11. příčku s 45 získanými body a skóre 47:47.

Soupeřův stadion, který se už od roku 1934 nachází v pražské Libni, je vcelku tradičním svatostánkem pro Divizi. V sezoně 2004/2005 dokázal Meteor zvítězit v I.A třídě a vybojoval postup do Přeboru. Zde strávil 3 sezony, přičemž tu poslední zcela ovládl a postoupil opět o něco výše - do Divize skupiny A. V A skupině odkopali hráči 2 sezony a byli přemístěni do skupiny B, kterou po 3 sezonách vyhráli a na dva roky okusili ČFL.

Zde se utkali i s naším mužstvem - nejprve pražané zvítězili na našem hřišti těsně 1:0, ovšem ve druhé polovině soutěže Kolínští oplatili prohru z jarní fáze a v Libni vyhráli 3:1.

V sezoně 2014/15 3. fotbalové ligy obsadil Meteor až 18. příčku a zamířil zpět do Divize, ve které bude nadále působit i v nadcházející sezoně.

Diskuze k článku