PÚ: FK Kolín - SK Slavia Praha "U21" 1:2

Foto: Jan Kobzáň

Tomáš Šulc | 18.07.2018 | přečteno 858x

FK Kolín - SK Slavia Praha "U21" 1:2 (1:1)

Na kolínské hráče čekalo v pořadí druhé přátelské utkání, ve kterém hostili juniorku pražské Slavie. V sestavě sešívaných nechyběla jedna z nejdražších posil červenobílých - Gino van Kessel. Na lavičce samozřejmě zvučná jména jako Ivo Knoflíček, Pavel Řehák nebo Martin Hyský. V hledišti také Miroslav Beránek. Kolínští sice vedli 1:0, sešívaní mladíčci ovšem dvěma brankami skóre otočili a zvítězili 1:2.

Kolín neměl špatný vstup do utkání, přesto si první výraznější šanci vytvořili Slávisté - v 6. minutě se do rychlého brejku hnal Kessel. S jeho průnikem si ovšem Čapek poradil. Tentýž hráč se v 11. minutě dostal i k zakončení, s jeho střelou si ale brankář Kohoutek věděl rady. Následně se ruce v rukavicích zapotily i hostujícímu brankáři - nejprve vyzkoušel jeho pozornost z větší vzdálenosti Biško. Po jeho vzoru to následně zkoušeli i Rybařík a Veselý. Všechno bylo neúspěšné až do 29. minuty, kdy Vondráček přihrával míč za obranu, která společně s brankářem zachybovala a František Rybařík skvěle využil situace. Touto brankou otevřel dnešní gólový účet a Kolín se ujal vedení 1:0. Ve 34. minutě se na Kohoutkovu branku zahrával přímý kop - perfektním zákrokem míč vytáhl na břevno a zabránil tak srovnání stavu. Sešívaným se ale do konce poločasu podařilo krok srovnat - po defenzivní chybě přišlo inkasování a skóre bylo 1:1.

Kolínským hráčům síly docházely, zatímco Slávisté prostřídali téměř celou jedenáctku. A bylo to znát - v 66. minutě přišel centr do vápna, kde jeden ze Slávistů nasměroval míč hlavou pouze na vzdálenější tyč. O minutu později přišla branka, která pečetila konečný stav zápasu - hostující hráč obehrál tři kolínské obránce a následně usměrnil míč do kolínské svatyně. Branky ovšem klidně mohly padnout na obou stranách i nadále. V 73. minutě hosté orazítkovali opět pouze tyč a v 77. minutě si kolínský brankář Kohoutek parádně poradil se třemi dorážkami. Na druhé straně mohl vyrovnat Matěj Novák - nejprve mu ale míč z kopaček sebral brankář Slavie a napodruhé hlavou minul hostující branku.

FK Kolín: Kohoutek - Biško, Pavlík, Škoda, Čapek - Šindelář - Vácha, Němeček, Vondráček, Veselý - Rybařík

Náhradníci; Karban, Novák, Křelina, Koděra, Rosendorf, Urban

Diskuze k článku