Kolín porazil rezervu Pardubic na penalty

Foto: Tomáš Šulc

Tomáš Šulc | 02.10.2018 | přečteno 717x

FK Kolín - FK Pardubice "B" 2:1 po pen.

V neděli přijel k nám do kolínských Borků rezervní tým z nedalekých Pardubic. Při pohledu na již odehrané vzájemné zápasy bylo zřejmé, že i toto utkání bude více než vyrovnané a o vítězi klidně budou rozhodovat i penalty. A to se stalo realitou - po devadesáti minutách bylo skóre nerozhodné a rozhodovat se muselo v penaltovém rozstřelu. V něm rozhodl o přídělu bonusového bodu pro Kolín v páté sérii Matěj Peterka.

V prvním poločase bylo k vidění dost promarněných šancí na obou stranách. Nejvíce se o prolomení pardubické barikády snažil svými střelami Lukáš Šindelář, ovšem ani jeden jeho pokus cestu do branky nenašel. V závěru poločasu silně zahrozili hosté - nejprve nastřelili břevno a následnou dorážku vytáhl konečky prstů brankář Kohoutek.

Do druhé půle vstoupili lépe pardubičtí a to se zanedlouho projevilo i na skóre. V 54. minutě dostal Ladislav Mužík přihrávku na úroveň penalty a na jeho střelu už byl domácí brankář krátký - 0:1. S nepříznivým skóre se domácí nehodlali smířit a zaútočili - nejprve otestoval připravenost hostujícího brankáře Filip Stehno. Z následného rohového kopu se míč odrazil na hranici šestnáctky, kde byl připravený zrovna střídající Dominik Veselý, který byl na hřišti sotva minutu. Pohotově zakončil a vyrovnal stav utkání na 1:1. Nervy to byly až do konce. V 71. minutě vystřihl nůžky Matěj Peterka, ale bohužel míč po jeho akrobatickém kousku minul branku. Radost vypukla v 87. minutě, kdy kolínští napálili míč do břevna, od kterého se odrazil na brankovou čáru. Sudí ovšem rozhodli, že to branka nebyla a o vítězi musely rozhodovat penalty.

V penaltové loterii hosté hodně zaváhali, když neproměnili hned první dva pokusy. Kolínští se mýlili pouze jednou a v 5. sérii rozhodl nováček Matěj Peterka.

Branky: 65' Veselý - 54' Mužík

Rozhodčí: Kovářová - Hanousek, Matoušek

ŽK: Kühnel (PAR)

Diváci: 110

FK Kolín: Kohoutek - Biško, Pavlík, Škoda, Čapek - Vácha (90' Sodoma), Vondráček, Šindelář (64' Veselý), Stehno, Němeček - Peterka.

FK Pardubice "B": Šmíd - Prosek, Čmelík (70' Bureš), Březina, Kühnel (88' Spěvák), Kašiar (90' Rambousek), Kopřiva (K), Šafařík, Mužík, Sokol, Huf

Diskuze k článku