Kolín i nadále trápí střelecká impotence

Foto: Jan Kobzáň

Tomáš Šulc | 15.10.2018 | přečteno 326x

Do Kolína o víkendu zavítalo mužstvo Přepeř. Malá obec v okresu Semil, nedaleko Turnova. Klub byl založen až v roce 2013, ovšem každá jeho sezona byla postupová – z okresní soutěže se během pěti let probojoval až do Divize. V neděli od 17 hodin odehráli jeho hráči premiérové utkání na půdě Kolína. Zdejší hřiště ale není všem zcela neznámé – dres Přepeř oblékají i bratři Michal a Marek Sedláčkové, kteří za Kolín odehráli dost utkání, a dokonce byli součástí mužstva při postupu do ČFL. Domácí sice vedli 1:0, ve zbytku utkání ovšem o jednobrankový náskok přišli a Přepeře si připsaly plný bodový zisk.

Kolínské mužstvo zažívá v posledních zápasech dejá vu. Toto utkání nebylo výjimkou – Kolínští se do utkání vrhli, jak se říká, po hlavě a na branku hostujícího brankáře sypali jednu střelu za druhou. Už ve 2. minutě pořádně zatopilo brankáři Hykovi duo Vácha – Němeček. S oběma pokusy si ovšem gólman Přepeř poradil. Ve 20. minutě byl u zakončení opět Milan Vácha – Stehno posadil balon přímo na jeho hlavu, pokus ovšem mířil mimo branku. Na hřišti se to začalo celé otáčet a iniciativy se ujali hosté. Ve 26. minutě se hned dvakrát náramně blýskl v kolínské svatyni Štěpán Kohoutek. První pokus hlavou dokázal vyrazit konečky prstů na poslední chvíli. Z následujícího rohu se hosté opět pokoušeli o vstřelení branky – jenže, opět ten Kohoutek! Hostům se přeci jen povedlo vstřelit branku, jejich radostný okamžik ovšem překazil zvednutý praporek asistenta rozhodčí. Do kabin se šlo po velmi dobrých výkonech obou brankářů za stavu 0:0.

Ve druhém poločase se kolínští hráči branky přeci jen dočkali! Filip Stehno prokličkoval do velkého vápna, kde byl nedovoleně zastaven. Následný pokutový kop proměnil Jiří Vondráček. Euforická nálada vydržela kolínskému mužstvu ale jen chvíli, přesně 3 minuty – v 55. minutě srovnal Jakub Synek. V 65. minutě se ke slovu dostal Němeček. S jeho ostrou střelou si ale strážce hostující branky poradil. Co se nepovedlo na jedné straně, povedlo se za nedlouho na straně druhé. Exkolínský Michal Sedláček přihrál Pavla Bínovi, který si kličkou přistrčil balon na levou nohu a následně ho poslal za Kohoutkova záda. Definitivní tečku za utkáním udělal v 86. minutě opět Jakub Synek – po kombinaci dostal přihrávku do levé části velkého vápna odkud vyslal míč k zadní tyči kolínské branky.

Fotogalerie: jackfoto.cz | Jan Kobzáň

Branky: Vondráček – 2x Synek, Bína

Rozhodčí: Švorc – Starý, Vnuk

ŽK: Pavlík – Sedláček Mar., Vrabec

Diváci: 120

FK Kolín: Kohoutek – Biško, Pavlík, Škoda, Čapek (79‘ Rybařík) – Vácha (65‘ Urban), Stehno (88‘ Sodoma), Vondráček, Šindelář (72‘ Veselý), Němeček – Peterka

FK Přepeře: Hyka – Krasnický, Sedláček Marek, Nesvadba (K), Petřík, Novotný (69‘ Ježek), Vrabec, Bína, Vébr (85‘ Zezulka), Sedláček Michal (89‘ Peškar), Synek (87‘ Vokáček)

Diskuze k článku