V DERBY BYL KOLÍN ŠŤASTNĚJŠÍ

Foto: fk-kolin.cz | Natálie Krupková

Tomáš Šulc | 23.10.2018 | přečteno 274x

SK Český Brod - FK Kolín 0:1 (0:1)

V sobotu kolínské mužstvo zavítalo do nedalekého Českého Brodu, kde s místním týmem sehrálo své první soutěžní derby. Z vyhroceného utkání se na konci mohli kolínští hráči radovat, na půdě českobrodského SK zvítězili 1:0!

Říká se, že derby nemá favorita. A přesně toto pravidlo platilo i v tomto utkání. Oba celky se od první minuty přetahovaly o každý kousek hřiště. Poprvé "zacinkalo" v uších kolínskému brankáři Štěpánu Kohoutkovi, když domácí nastřelili tyčku. Tentýž pocit zažil o 3 minuty později i domácí brankář, když břevno českobrodské svatyně trefil Matěj Peterka. Jediné branky utkání se místní stadion dočkal v 8. minutě - na polovině hřiště dostal balon Vácha, ten přihrál Peterkovi, který ho následně přišťouchl Petru Němečkovi, který z "minisouboje" s brankářem Drápelou vyšel vítězně.

Poslední branka to být ale nemusela, příležitostí ke vstřelení branky bylo k vidění víc než dost. V 52. minutě se před Kohoutkem zjevil jeden z domácích, jenže v osudné chvíli mu selhala mířidla a míč poslal vedle levé tyče. Na druhé straně nejprve Vácha pálil vysoko nad branku, o chvíli později Peterka taktéž netrefil hlavou. V 93. minutě se Kolínu naskytla vyložená tutovka - domácí brankář se ve snaze srovnat stav zápasu objevil při rohovém kopu v pokutovém území Kolína. Roh kolínští ubránili a František Rybařík se řítil na zcela odkrytou branku. Z velké dálky ji ovšem těsně minul.

Branka: Němeček (KOL)

Rozhodčí: Trska - Gunitš, Hlaváček

ŽK: Carda, Fikejz, Makovský, Franc - Peterka, Vácha

Diváci: 270

FK Kolín: Kohoutek – Biško, Pavlík, Urban, Čapek – Vácha, Stehno (81' Šindelář), Vondráček, Veselý (71' Sodoma), Němeček – Peterka (85' Rybařík).

SK Český Brod: Drápela – Carda, Nekolný, Pěnkava, Franc – Skořepa (61' Šťastný), Suk (79' Ramšák), Michálek, Jakab, Makovský – Fikejz (71' Hanzl).

Diskuze k článku