U15: Oslabený kádr zdolal Chrudim

Foto: fk-kolin.cz

Tomáš Šulc | 31.10.2018 | přečteno 106x

U15: MFK Chrudim-SK Sparta Kolín 2:3 (2:2)

Sestava Kolína: Ješeta - Stárek, Jarý, Fíla, Žemba; Čáslava, Rozumný, Krupka, Buchta (36´ Ernyger); Hurt, Koutský

Branky: 2x Koutský, Čáslava

"Úzký kádr družstva U15 byl před zápasem v Chrudimi oslaben o Semence a Procházku. Úplně fit nebyli ani Buchta s Ješetou. Trenér Hadrovský zariskoval a Ješetu postavil do branky a zdravý Hurt vytvořil útočný tandem s Koutským. Začátek byl trochu divoký a při dvou výbězích Ješety visel gól ve vzduchu. V 9. minutě se domácímu Strakovi povedla střela z hranice pokutového území a Ješeta nedosáhl 1:0. Kolínští se okamžitě oklepali a Koutský s Hurtem, mocně podporovaní Čáslavou několikrát vystrašili domácí obranu. V 16. minutě nahrál Hurt Čáslavovi a ten krásnou přízemní ranou k tyči vyrovnal. Kolín byl při chuti a tak za další dvě minuty otočil stav Koutský, když si poradil s přihrávkou Hurta. Vedení Sparta dlouho neudržela a ve 22 minutě to bylo 2:2. Do poločasu se mohl trefit Hurt i Koutský, ale v rozhodujících chvílích nezachovali klid.

Do druhého poločasu střídal indisponovaného Buchtu Ernyger a vedl si velmi dobře. Obranu Kolína vyztužil Krupka a jeho místo zaujal Fíla a na nových postech si počínali lépe. Oba soupeři předváděli útočný fotbal, který se musel líbit. Šance na obou stranách však zůstaly nevyužité. Až v poslední minutě, to Stárek rozjel akci, posunul Ernygerovi, ten Čáslavovi a jeho centr chrudimský brankář podběhl. Koutský se však hlavou nemýlil a odpálil gejzír radosti 2:3!

Chrudim nás pravidelně porážela, ale teď máme formu. Trochu nás srážejí ty zdravotní problémy, ale teď si věříme na Benešov i na Trutnov. Když hodnotím dosavadní průběh sezóny, mrzí mě porážky v úvodních dvou zápasech." Uvedl trenér Zdeněk Hadrovský.

Diskuze k článku