KOLÍN VYTĚŽIL DŮLEŽITÉ DVA BODY

Foto: Jan Kobzáň

Tomáš Šulc | 31.10.2018 | přečteno 294x

FK Kolín – SK Benátky nad Jizerou 4:3 po pen.

V neděli i přes nepřízeň počasí přivítali kolínští hráči svého soupeře z Benátek nad Jizerou. Hostující mužstvo mělo dle postavení v tabulce plnit roli papírového favorita, ovšem realita byla odlišná – Kolín bere z tohoto utkání 2 body, když na penalty dokázal porazit Benátky nad Jizerou.

V prvním poločase se domácí předvedli ve skvělém světle. Se 4. mužstvem tabulky hráli velmi dobře, a to následně přineslo ovoce. Ve 24. minutě otevřel tečovanou střelou zpoza vápna Jan Škoda. Navýšení vedení přišlo ve 37. minutě – Filip Stehno dostal míč zhruba na hranici velkého vápna a uklidil ho ke vzdálenější tyči. Kolínští si tímto zajistili dvoubrankový náskok do druhého poločasu.

Zkraje druhé půle byli ovšem aktivnější hosté a po čtvrt hodině se jim povedlo skórovat a snížit tak na 2:1 – po rohovém kopu se hlavou trefil Viktor Šimeček, který v sezoně 2015/16 oblékal kolínský dres v ČFL. V 74. minutě dokonce hosté vyrovnali – opět se k hlavičce dostal Viktor Šimeček, který i napodruhé nezaváhal. Drama až do konce – v 85. minutě se fantastickou ranou blýskl Jakub Kocourek a u hostů vypukla neskrývaná radost. Ta se po zhruba třech minutách změnila ve zklamání – v 88. minutě nejprve kolínští nastřelili tyč, následně síť rozvlnil Dominik Veselý.

V penaltách je letos Kolín téměř neomylný. Jinak tomu nebylo ani tentokrát – z řad kolínských nezaváhal ani jeden borec, zatímco hosté neproměnili hned dva pokusy. O přídělu druhého bodu rozhodl ve 4. sérii Radek Biško!

Branky: Škoda, Stehno, Veselý – 2x Šimeček, Kocourek

Rozhodčí: Šálková – Kastl, Cihlář

ŽK: Šimeček (BEN)

Diváci: 80

FK Kolín: Kohoutek – Urban (76‘ Vácha), Čapek, Němeček (K), Veselý, Vondráček, Biško, Peterka, Stehno (82‘ Šindelář), Škoda, Pavlík (87‘ Sodoma)

SK Benátky nad Jizerou: Straka – Sudek, Glöckner, Horák (58‘ Mižič), Kysela, Šimeček (K), Košek (46‘ Kocourek), Boček, Borovička, Dohnalík (79‘ Jimmy Peremene), Procházka (58‘ Mbah)

Diskuze k článku