O VÍTĚZI DERBY ROZHODLY PENALTY

Foto: Jan Kobzáň

Tomáš Šulc | 14.11.2018 | přečteno 281x

FK Kolín - FK Čáslav 0:1 po pen.

V neděli na kolínské hráče čekalo poslední domácí mistrovské utkání tohoto roku, ve kterém hostili svého rivala z nedaleké Čáslavi. Soupeřův dres v této sezoně obléká i Tomáš Mlynka, kterého si kolínští fanoušci jistě pamatují z minulé sezony, když v Borkách řádil v barvách kolínského klubu. Během základní doby branku nevstřelil ani tento rychlík a utkání dospělo do penaltového rozstřelu. Kolín, ač penaltový specialista, tentokrát bohužel nedokázal svého soupeře přestřílet.

Zápas nejspíše nepřinesl to, co by kdokoliv očekával. Kolínští se hostující branku snažili ohrozit spíše z dálky, čáslavští byli také nepřesní. Poprvé hosté ohrozili domácí svatyni v 10. minutě, jenže hlavička skočila nad jejím břevnem. Ve 28. minutě se jako případná adekvátní náhrada golmánského postu ukázal Jan Škoda, který velmi zajímavým zákrokem vykopl míč už téměř z brankové čáry. Na druhé straně se po rohu dostal k hlavičce Biško, i on ale nebyl přesný. Ve 34. minutě svedl s jedním z obránců vítězný sprinterský závod Vácha. Jeho následný pokus ale také skončil v ochranné síti za brankou. Těsně před poločasovým hvizdem kolínští zahrávali standardní situaci - i poté se míč mezi tři tyče nevešel.

Ve druhém poločase se téměř nic nezměnilo. V 63. minutě se do čáslavského vápna prosmýkl Stehno, jeho pokus se po odrazu od obránce dostal do zámezí. Do střely se o několik minut déle dostal opět Milan Vácha, ale i tentokrát poslal míč mířil příliš vysoko.

Týmy si rozdělily spravedlivě po jednom bodu a na řadu přišla loterie v podobě pokutového rozstřelu. Hosté zaváhali už v první sérii, jenže ztrátu zvládli dotáhnout. Rozhodnout mohli kolínští v 8. sérii, kdy Kohoutek vychytal svého soka v čáslavském dresu. Bohužel poté přišly dvě nevyužité penalty a druhý bod si odvezli čáslavští.

Fotogalerie: jackfoto.cz | Jan Kobzáň

Rozhodčí: Braun - Dujsík, Jansa

ŽK: Vondráček, Peterka - Mlynka, Vocel, Skokan

Diváci: 167

Kolín: Kohoutek – Škoda, Pavlík, Vondráček, Biško – Vácha (72' Čapek), Němeček, Veselý, Stehno (85' Šindelář), Urban – Peterka.

Čáslav: Kubát – Skokan, Mráz, Petrů, Kunášek – Mlynka (67' Strnad), Vančura, Vocel (87' Růžička), Hannich (62' Kořínek) – Jícha, Vebr (77' Kopp).

Diskuze k článku