ROZHOVOR | RADEK BIŠKO

Foto: fk-kolin.cz

Tomáš Šulc | 31.01.2019 | přečteno 530x

Modrobílé barvy hájí už poměrně dlouho. S týmem zažil pocity úspěchu při postupu do druhé nejvyšší soutěže, naopak si prožil i neúspěšné chvilky při sestupech až do Divize. Řeč je o osmadvacetiletém obránci Radku Biškovi. Společně jsme si pro vás připravili rozhovor nejen o zimní přípravě!

1. Máte za sebou téměř první měsíc přípravy. Vidíš nějakou zásadní změnu po příchodu nového trenéra?

"Samozřejmě že s novým trenérem nějaké změny přišly. Co se týká tréninků a zápasů, trenér Šturma klade o něco větší důraz na kondiční připravenost, což souvisí se způsobem hry kterou bude chtít praktikovat. Další změny proběhly jen interně ohledně fungování kabiny."

2. Za vámi jsou také 3 přátelské zápasy, čeká vás jich ještě 5 včetně soustředění ve Vrchlabí. Jak se cítíš v zimní přípravě a co očekáváš od jarní části Divize?

"Jak už jsem nakousl v předchozí odpovědi, naběhali jsme toho o něco více než v minulých sezonách, proto byla i únava na začátku přípravy o něco větší :D. S každým dalším tréninkem a zápasem je to ale lepší a věřím, že díky tomu budeme na jaře úspěšní a poskočíme v tabulce o pár pater výš."

3. V kádru došlo k několika změnám. Jak to prozatím v kabině klape s novými hráči?

"Příchodů bylo docela dost, ale všichni kluci zapadli do kolektivu podle mě bez problémů. Takže to v kabině klape velmi dobře a snad nám to bude podobně klapat i na hřišti."

4. Novinkou pro jarní část bude také nový hrací čas – sobota od 10:15 hodin. Je to podle tebe pozitivní změna?

"Myslím, že většina fotbalových zápasů v okolí se hraje v neděli nebo v sobotu odpoledne. Z toho důvodu věřím, že nový hrací čas bude vyhovovat i fanouškům. V kabině jsme si domácí zápasy v sobotu dopoledne jednohlasně odsouhlasili. Takže za mě i za celou kabinu je to změna rozhodně pozitivní."

5. Nyní mimo přípravu – stejná otázka jako pro Petra Němečka, neboť i ty hraješ za Kolín delší dobu. Na kterou sezonu v kolínském dresu s oblibou vzpomínáš, a na kterou bys nejraději zapomněl?

"Bez dlouhého přemýšlení můžu říct, že nejraději vzpomínám na sezonu 2013/2014 ve třetí lize. V týmu se sešla výborná parta kluků a fungovalo nám to na hřišti i mimo něj. I díky právě této výborné partě se nám povedlo ČFL vyhrát a postoupit tak do druhé ligy.

Sezonu, na kterou bych nejraději zapomněl asi vyloženě nemám. Z pohledu výsledků a umístění byla ale nejméně povedená podzimní část současné sezony. Takže věřím, že dáme zapomenout na nepovedené výsledky z podzimní části a po konci sezony bude umístění výrazně lepší."

6. Na hřišti se po tvém boku vystřídalo i spousty hráčů. Pokud nejde o současného spoluhráče, se kterým sis nejvíce rozuměl?

"To je pro mě znovu velmi jednoduchá odpověď a ta zní - s bráchou. Jsem moc vděčný za to, že jsem měl možnost strávit s ním několik sezon v jednom týmu. Ve většině případů jsme hráli vedle sebe a z mého pohledu jsme si na hřišti velmi dobře rozuměli."

7. Na závěr – jak bys chtěl pozvat fanoušky na domácí utkání?

"Fanouškům můžu slíbit, že se budeme prát o každý bod a uděláme maximum pro to, abychom byli v jarní části úspěšnější než na podzim a dělali jim zase radost. SPOLEČNĚ ZA KOLÍN"

Diskuze k článku