FRANTIŠEK ŠTURMA ODCHÁZÍ DO ZNOJMA

Foto: fk-kolin.cz

Tomáš Šulc | 09.02.2019 | přečteno 472x

Před zimní přípravou byl představen nový trenér, jímž byl František Šturma. Zkušený kouč, který si zatrénoval i po boku Vlastimila Petržely v české první lize, dále jako hlavní trenér například ve slovenských prvoligových Michalovcích. Zhruba po měsíci zimní přípravy ovšem končí. S nabídkou na angažmá přišlo druholigové Znojmo, kde podepsal nový kontrakt. Mužstvo nyní přebírá Petr Pavlík.

„Chtěl bych Kolínu poděkovat za tu možnost, byla to hezká spolupráce a moc rád jsem klubu pomohl. Znojmo mi dalo dobrou nabídku, věřím, že mužstvo má na to, aby se v druhé lize zachránilo a třeba jsme se pak nastartovali k něčemu většímu. Je tu dobré zázemí,“ uvedl pro isport.blesk.cz nyní už náš bývalý trenér František Šturma.

Na vyjádření jsme se ptali manažera Jaroslava Havrdy:

Ve druhé polovině Divize měl mužstvo vést František Šturma. Proč náš klub nakonec opouští a kdo jej nahradí?

„Ano, je to tak, s Františkem jsme se poměrně rychle domluvili, také jsme si dali gentlemanskou domluvu v případě nabídky z vyšší soutěže, která bohužel pro nás přišla. Pro Františka je to návrat do profi fotbalu a rozhodli jsme se ji akceptovat a nebránit mu, koneckonců, nemůžeme ji konkurovat jak sportovně, tak i z finančního z hlediska. Nicméně, i tak je to pro nás velká komplikace, zatím jsme se rozhodli přesunout Petra Pavlíka z pozice asistenta na post hlavního trenéra a nyní jsme ve fázi, že hledáme asistenta. Myslím, že v nejbližších dnech bude jasněji,“ prozradil o konci zkušeného trenéra manažer klubu Jaroslav Havrda.

Diskuze k článku