ROZHOVOR | TRENÉR PETR PAVLÍK

Foto: fk-kolin.cz | Jan Kobzáň

Tomáš Šulc | 10.02.2019 | přečteno 637x

Do Kolína přišel před začátkem letošního ročníku Divize jako velezkušený hráč na post stopera. Začátek zimní přípravy začínal jako asistent trenéra panu Šturmovi, nyní se ovšem celá situace mění. Petr Pavlík se nyní stává hlavním trenérem kolínského A mužstva. Jak vidí zimní přípravu a co očekává od jarní části?

1. Původně jsi měl dělat asistenta trenéra panu Šturmovi, ovšem nyní se situace změnila. Zhruba v polovině přípravy přebíráš tým jako hlavní trenér, navíc je to tvé první angažmá… Co od této nové zkušenosti očekáváš?

„Že se zvedneme výsledkově a herně v útočné fázi. To navazuje na to, že budeme střílet více gólů. Potažmo, že poletíme tabulkou nahoru, kam patříme.“

2. S kluky jsi teď půl roku hrál na stoperu, budeš v takové té pozici hrajícího trenéra?

„Zatím jsme s vedením domluvení, že přeci jen po 35 letech nejde mávnout kouzelným proutkem a vykašlat se na to. Kór když jsem si tady ten měsíc hrubé přípravy také odběhal. Není to ve fázi, že bych se toho vzdal ale vím, že to není ideální stav být hrající trenér. Pomaličku za ten půlrok tu pozici ze hřiště vyklidím a bude ze mě už vyloženě trenér. Prozatím ale ano, pozice hrajícího trenéra.“

3. Co vše bys chtěl do jara změnit?

„Pořád je na čem pracovat. Především bych chtěl změnit myšlení kluků, dostat z nich více vítězné typy. Víc ukecaný typy a celkově, aby se z nich stali takoví větší „hajzlíci“. Poznal jsem za ten půlrok, že tady jsou strašně hodní kluci, což nás stálo na jaře třeba 9 bodů. Udělat tam nějakou sviňárnu, ve fotbale rozhodují maličkosti. Tak aby šli více za výhrou.“

4. Jak to momentálně vypadá s kádrem?

„Nějací noví kluci mají přijít, někteří už dneska. Uvidíme, jestli s námi pojedou na soustředění. Máme na to ještě 4 zápasy, ještě někdo určitě přijde. Zatím nás bohužel moc není, protože nás dost trápila marodka. Není to zcela ideální, není to dle mých představ. Počet se ale určitě stabilizuje. Ti, co přišli, jsou hotoví hráči a jsou jistě přímo do základu. Pořád je tu ale nějaké ale…“

5. Příští týden absolvujete soustředění ve Vrchlabí, jak to bude probíhat?

„Jedeme od pondělí do čtvrtka. Bude to ještě kondiční. Po návratu se hrubá část přehoupne do herních věcí. Budou tam běžky, a ještě si zamakáme. Dva dny budou dvoufázové tréninky.“

6. Chtěl bys nějak pozvat fanoušky na domácí utkání?

„Ať se přijdou podívat, jestli schválně uvidí první domácí výhru za 3 body v tomto ročníku a ať nás přijdou povzbudit. Kluci to hrají pro zábavu, pro některé to může být i odrazový můstek pro větší kariéru. Mohli by se přijít podívat a fandit. Neradit, ale fandit.“

Diskuze k článku