"A" TÝM | Kolínští berou první jarní bod

Foto: fk-kolin.cz | Natálie Krupková

Tomáš Šulc | 09.03.2019 | přečteno 535x

Kolín se na úvod jarní části utkal s rovnocenným soupeřem z Dvora Králové nad Labem. Postavení tabulce také odpovídal průběh utkání, který zakončilo bezbrankové skóre 0:0. V penaltovém rozstřelu bylo šťastnější hostující mužstvo. Proměnili všechny své pokusy, zatímco kolínským jedna střela ulétla vysoko nad branku.

Průběh prvního poločasu vypovídal spíše pro domácí, když se do první šance dostali už ve 4. minutě. Bohužel, pěkný míč se ve vápně pouze sklouzl jednomu z útočníků po kopačce a stal se tak snadnou kořistí pro hostujícího brankáře Vaníčka. Za nedlouho se před královédvorským gólmanem ocitl Šindelář, jeho lob si ale cestu do sítě nenašel. Ve 13. minutě hlavičkoval po standardce kapitán Biško, i s tímto pokusem si Vaníček poradil. Hosté se v průběhu první půle také dostali do několika útočných výpadů, ale všechny byly stejně neúspěšné, jako ty kolínské.

Ve druhém poločase se síly na hřišti silně vyrovnaly a hosté začali takříkajíc kousat. V 52. minutě se přes dva bránící hráče prosmýkl hostující Tomeš, jeho střela si však cestu mezi tři tyče nenašla. Z následného útoku mohli skórovat domácí, konkrétně hrající trenér Pavlík, ke kterému se dostal míč po rohovém kopu. Jeho ostrá střela síť sice rozvlnila, naneštěstí však pouze z boku branky. V rozmezí dvou minut zažily oba celky své kritické momenty – nejprve jeden z hostujících nastřelil břevno Drápelovi branky, poté z následujícího protiútoku domácí Skuhravý trefil břevno Vaníčkovy svatyně.

Ani jeden z celků svou dnešní střeleckou impotenci nepřekonal a utkání dospělo do penaltového rozstřelu. V něm se hosté ani jednou nemýlili, na druhé straně přišlo jedno zaváhání, které stálo Kolín bonusový bod.

Příští týden zajíždí Kolín k těžkému utkání – na horkou půdu Jiskry Mšena, které se momentálně vyhřívá na prvním místě divizní tabulky pro skupinu C. V dresu Mšena se představí mimo jiné i Jiří Štajner!

Rozhodčí: Švorc – Trska, Maiello

ŽK: Skuhravý, Šindelář – Pícha, Vitebský

Diváci: 110

FK Kolín: Drápela – Čapek, Štancl, Pavlík, Biško (K) – Němeček, Šindelář (64‘ Vácha), Skuhravý, Vondráček, Veselý (79‘ Koděra) – Bareš (73‘ Škoda)

TJ Dvůr Králové n. L.: Vaníček J. – Knespl, Hruška (K) (78‘ Ujec), Macháček, Pícha, Vaníček O., Dvořák (68‘ Fejk), Karal, Vitebský (91‘ Voda), Tomeš, Tauchman

Diskuze k článku