"A" TÝM | Po třetí v řadě rozhodovaly penalty

Foto: fk-kolin.cz |

Tomáš Šulc | 23.03.2019 | přečteno 332x

Kolíňáci se za nádherného jarního počasí v Borkách utkali s celkem téměř stejného postavení v tabulce. Dvoubodový náskok, který měli Horky nad Jizerou před začátkem zápasu, dnes domácí Kolín dokázal smazat. Po nerozhodném skóre došlo opět na pokutové kopy, ve kterých se ani jeden z řad modrobílých nemýlil.

V první půli se iniciativy převážně ujali kolínští hráči. Do první větší příležitosti se po brejku dostal Vácha, jeho střela ovšem skončila mimo tři tyče. Branky se domácí dočkali - ve 29. minutě přišel faul v pokutovém území. Nařízenou penaltu s jistotou proměnil Jiří Vondráček. Výtečnou ránou z dálky se blýskl také obránce Škoda, bohužel svatyni hostujícího Dureva přestřelil. V závěru půle se musel protáhnout také domácí Kafka - první střelu ze standardky zablokovala zeď, střelu druhou ovšem pouze tečovala a gólman modrobílých balon vytěsnil konečky prstů.

Druhá půle síly vcelku srovnala. A to doslova - ve 47. minutě poprvé Kafka lovil míč ze své sítě. Po teči jednoho z domácích se prosadil xxx. Do konce základní hrací doby mohlo skóre strhnout jedno či druhé mužstvo. V 65' se centrovaný balon dostal na Šedivého. Ten z bezprostřední blízkosti branku minul. Čtvrt hodiny před koncem opět z dálky pálil Škoda, o chvíli později se k zakončení dostali i hosté. Gól už nepadl a i po třetí v jarní části musely rozhodovat penalty.

V penaltovém rozstřelu se hostům příliš nedařilo. V první sérii orazítkoval horecký hráč pouze tyčku, v druhé jeho spoluhráče přečetl Kafka. Domácí dnes byli v tomto ohledu stoprocentní a zaslouženě berou i bod navíc.

Fotogalerie:foto*

Branky: Vondráček - Mynář

Rozhodčí: Hlaváček - Opočenský, Žáková

ŽK: Veselý, Škoda - Murárik

Diváci: 105

FK Kolín: Kafka - Vebr, Štancl, Němeček (86' Rosendorf), Veselý, Vondráček, Biško (K), Šedivý (65' Bareš), Škoda, Vácha (77' Šindelář), Pavlík

FC Horky n. J.: Durov - Tokar, Šťastný (87' Kohout), Murárik, Boruta, Novák, Smetana (K), Pecháček, Mynář, Zikmunda (81' Tarasiuk), Tkachenko (90' Doležal)

Diskuze k článku