"A" TÝM | PO DLOUHÉ DOBĚ OPĚT ZA 3 BODY

Foto: fk-kolin.cz | Jan Kobzáň

Tomáš Šulc | 06.04.2019 | přečteno 247x

Prosluněné sobotní dopoledne patřilo v Borkách utkání domácího Kolína s týmem Spartaku Slatiňany nacházejícího se v chrudimském okrese. Na důležitost tohoto mače poukazovalo už předzápasové postavení v tabulce, při čemž oba celky od sebe dělil pouze rozdíl ve skóre. Dnešní výzvu v podobě 20. divizního kola zvládlo lépe kolínské mužstvo, které po brance Jirky Vondráčka z pokutového kopu může po dlouhé době opět slavit domácí tříbodové vítězství.

Už v 19. minutě se kolínští dostali do slibné příležitosti - hlavičkovaný míč sice síť rozvlnil, bohužel ze špatné strany. Zhruba o dvě minuty později byl jeden z kolínských faulován v pokutovém území a hlavní sudí nařídil penaltu. K balonu se postavil Jiří Vondráček, který se svou šancí naložil velmi suverénně. Radovat se modrobílé mužstvo mohlo opět i ve 29. minutě – míč se dostal na osamoceného Váchu, jeho střela orazítkovala břevno. Hosté nebezpečněji zahrozili chvíli před koncem prvního poločasu, prudká střela zpoza vápna Drápelovu branku minula.

Na začátku druhé půle se ke střele dostal znovu Milan Vácha – tentokrát míči cestu do branky zablokoval připravený obránce. V 57. minutě se k domácím štěstěna otočila zády. Nejprve kolínští nastřelili tyčku hostující branky, dorážka trefila slatiňanského brankáře, přičemž celou akci zakončil útočný faul. V 80. minutě stáhl jeden z defenderů kapitána Radka Biška na trávník a arbitr Milner znovu poukázal na značku pokutového kopu. Druhá nařízená penalta úspěšná nebyla, Němeček branku přestřelil a tak o výsledku rozhodl pouze jediný gól.

Branka: Vondřáček

Rozhodčí: Milner - Horáček, Pekař

ŽK: Vácha, Šindelář - Hauf, Radouš, Novotný, Slavík

Diváci: 115

FK Kolín: Drápela - Čapek, Štancl, Škoda, Biško (K), Veselý (90' Kafka), Němeček, Vebr (54' Šindelář), Šedivý (84' Rosendorf), Vácha (71' Bareš), Vondráček

SK Spartak Slatiňany: Vostradovský - Zavřel (82' Drahý), Ráliš, Stránský, Hauf (K), Valda (70' Vladyka), Slováček (84' Slavík), Koudelka (57' Vácha), Radouš, Václavek (59' Kopecký), Novotný

Diskuze k článku