"A" TÝM | TURNOV SI VYKOLEDOVAL ŠESTKU

Foto: fk-kolin.cz | Jan Kobzáň

Tomáš Šulc | 20.04.2019 | přečteno 324x

FK Kolín - FK Turnov 6:0 (2:0)

Poslední Turnov zavítal o Bílé sobotě na hřiště do kolínských Borků. Pozápasová cesta zpět už ale tak radostná nebyla, v Kolíně si turnovští „vykoledovali“ šest branek.

Od první minuty se na hřišti jevil aktivněji Kolín. V 9. minutě se domácí blýskli perfektní kombinací směrem dopředu. Němečkův pokus turnovský brankář vyrazil, poradil si i s následující dorážkou skluzujícího Veselého. Po nezdaru se Veselý pokoušel v další akci uspět hlavu. Opět marně. Touha po vstřelení branky z kolínských hráčů naprosto čišela. Gólostroj se rozjel v pravý čas. Ve 37. minutě se s trochou štěstí prosadil urputný Dominik Veselý. To nebylo v prvním poločase vše. Ve 45. minutě přišel faul v pokutovém území a hlavní rozhodčí odpískala pokutový kop, jehož se ujal Jiří Vondráček. S přehledem proměnil a vnesl do domácí kabiny klid.

Druhá půle se odvíjela v tomtéž duchu. Kolín určoval tempo, a také sázel branky jako na běžícím páse. A opět ten Vondráček! 52. minuta utkání a kolínští vedli už 3:0. Jméno Jiřího Vondráčka zaznělo i do třetice, když se prosadil opět z pokutového kopu – HATTRICK!!! Před penaltou hlavní rozhodčí hosty oslabila, když poslala turnovského xx druhou žlutou kartou předčasně do kabiny. Skóre 4:0 bylo vševypovídající, ale nikoli konečné. V 79. minutě odbila pátá! Prosadil se střídající Daniel Bareš. Bary byl i u posledního šestého gólu – nastřelil tyčku Francovy svatně, míč se ovšem dostal na kopačky Lukáše Šedivého. Míči cestě do prázdné branky už nikdo nezabránil – 6:0.

Kolín tak vyhrál druhé utkání v řadě. Nyní má před sebou náročný týden – v úterý 23.4. odehrají odložené utkání v Trutnově, o víkendu zajíždí na půdu rezervy Pardubic. Další domácí zápas modrobílých je v plánu v sobotu za dva týdny, 4.5.20219 od 10:15 hodin s TJ Velké Hamry.

Branky: Veselý, 3x Vondráček, Bareš, Šedivý

Rozhodčí: Šálková – Kubec, Kastl

ŽK: Vebr, Veselý – Tvrdý, 2x Kordík

ČK: Kordík

Diváci: 125

FK Kolín: Drápela – Čapek, Štancl, Biško (K) (41‘ Škoda), Vebr, Němeček, Veselý (72‘ Koděra), Šindelář (82‘ Skuhravý), Vondráček, Šedivý, Vácha

FK Turnov: Franc – Tvrdý (K) (82‘ Žďárský), Blažek, Kordík, Veber, Havel, Beníšek, Kim, Podzimek (55‘ Novák), Tomašov, Syrovátka

Diskuze k článku