“A” TÝM | O bodech se rozhodlo až v závěru

Foto: fk-kolin.cz | Jan Kobzáň

Tomáš Šulc | 27.04.2019 | přečteno 248x

FK Pardubice B - FK Kolín 2:1 (1:0)

Kolínští v sobotu zajížděli na horkou půdu druhých Pardubic. S místním rezervním týmem odehráli na hlavním stadionu více než vyrované utkání. V mnoha ohledech domácí přehrávali, avšak i přesto odjíží bez bodu.

Na první gól se na stadionu K Vinici nečekalo příliš dlouho. V 11. minutě zaváhali Kolíňáci na polovině hřiště, k balonu se následně dostal Šafařík, který ho po rychlém brejku uklidil po zemi ke vzdálenější tyči - 1:0. Další ohrožení kolínské svatyně nastalo o tři minuty později. S pokusem z hlavy jednoho z pardubických si ovšem Kafka poradil. Poté přišel silný tlak na domácí branku. V 16. minutě se v brejkové situaci ocitl na pravé straně Vácha, jež dostal míč na hranici vápna. Následná střela mířila pouze na brankáře. Do konce poločasu se i přes veškerou snahu nedokázal nikdo prosadit a do kabin šli po výsledkové stránce spokojenější pardubičtí.

Na začátku druhé půle se mezi dvěma hráči prosmýkl Škoda, centrovanému balonu překazil cestu na Šedivého pardubický defendr a byl z toho pouze roh. Kolínská chvilka přišla v 58. minutě, byť zásluhu na tom mají především domácí obránce s brankářem. Obránce Jiroutek přihrával na gólmana Šmída, který míč nedokázal zpracovat a on mu na oplátku zaplul do sítě - 1:1. Na stadionu se schýlelo k penaltové loterii. Bohužel předčasně. V 88. minutě Biško zfauloval útočího hráče a sudí po chvilce váhání odpískal pokutový kop. Z penalty se Huf dokázal prosadit a rozhodl o třech bodech pro rezervu Pardubic.

Branky: Šafařík, Huf - vlastní

Rozhodčí: Vrchota - Tupý, Eibl

ŽK: Zukal - Biško, Škoda

Diváci: 70

FK Kolín: Kafka - Škoda, Biško, Štancl, Němeček - Vebr - Vácha (85’ Rosendorf), Vondráček, Šindelář (66’ Veselý), Šedivý (83’ Koděra) - Bareš

FK Pardubice B: Šmíd - Rambousek, Zukal, Březina, Kudrna (K), Novotný, Kopřiva, Šafařík, Spěvák, Huf, Jiroutek

Diskuze k článku