"A" TÝM | TŘETÍ DOMÁCÍ VÝHRA V ŘADĚ

Foto: fk-kolin.cz | Jan Kobzáň

Tomáš Šulc | 04.05.2019 | přečteno 273x

FK Kolín – FK Velké Hamry 5:2 (1:1)

Domácí prostředí začalo kolínským svědčit. Ve 24. kole si Kolíňáci připsali již třetí domácí vítězství v řadě, když si poradili s Velkými Hamry 5:2.

Zpočátku se iniciativy na hřišti ujali hosté, byť blíže vstřelení branky byli domácí. Ve 12. minutě se z úctyhodné vzdálenosti napřáhl Vácha. Jeho střela skončila pouze na břevnu Štětkářovy branky. S následující dorážkou z kopačky Šedivého si hostující gólman dokázal poradit. Poté přišla chvilka pro Velké Hamry – ve 22. minutě utekl obraně Jan Linka a otevřel skóre. Domácí to ovšem neskolilo, ba naopak. Na konci třetí desetiminutovky potrestalo chybu hostující defenzívy duo Vácha - Vondráček. První zmíněný Míňa parádně vybojoval balon, přihrál na Jiřího Vondráčka, který už si dokázal skvěle poradit a srovnal na 1:1. Zvrátit stav utkání na svou stranu mohli kolínští ještě v prvním poločase. Ve 44. minutě ostře pálil na hostující svatyni Škoda, o chvíli později jeden z řad modrobílých netrefil balon před zcela odkrytou brankou. První půle tedy skončila za stavu 1:1.

Druhý poločas byl o mnoho veselejší. Domácí se prezentovali sympatickým výkonem, který později přinesl i ovoce. Nejprve o sobě dal vědět Bareš, na neštěstí jeho pokus branku netrefil. Co se nepovedlo Barymu, to se v 56. minutě podařilo Lukáši Šedivému – po standardce se míč odrazil na hranici velkého vápna. Zde byl připraven již zmíněný Lukáš Šedivý, který pohotově zakončil a nasměroval Kolín k další kanonádě. V 62. minutě Vácha na pravé straně parádně vykoupal hostující obranu, dostal se do vápna a přihrál na Daniel Bareše, který zvýšil na 3:1. Tím to nekončilo. V 75. minutě nastal zmatek u hostů, kteří se dožadovali offsidu. Rozhodčího píšťalka zůstala v klidu, pouze tedy do doby, než Dominik Veselý lobem překonal zmateného gólmana Velkých Hamrů. Druhou trefu v utkání mohl zaznamenat Šedivý. Byť prodral balon mezi Štětkářovy nohy, obrana nebezpečí zažehnala. Hosté se ovšem zmohli ke snížení – v 88. minutě na 4:2 snížil Lukáš Barcuch. Na závěr menší kuriozita – hostujícímu brankáři se nepovedlo rozehrát dvakrát šťastně. Svůj výkop nasměroval pouze do Františka Kafky, od kterého se to následně odrazilo do branky – 5:2.

„Jsem spokojený s výsledkem i předvedenou hrou. Myslím si, že jsme byli dominantním týmem a při troše štěstí a umu mohlo být skóre vyšší. Jsem spokojený s tím, jak jsme se dnes prezentovali.“ Uvedl po utkání trenér Petr Pavlík.

Kolín se tak tímto vítězstvím posunul prozatím na 5. místo tabulky „céčkové“ Divize. Za týden jedeme do Přepeř!

Branky: Vondráček, Šedivý, Bareš, Veselý, Kafka – Linka, Barcuch

Rozhodčí: Štefan – Machýček, Navrátilová

ŽK: Biško, Rosendorf – Šedý, Linka

Diváci: 100

FK Kolín: Drápela – Němeček, Štanc, Biško (K), Škoda – Vebr – Šedivý (86‘ Kafka), Šindelář (82‘ Skuhravý), Vondráček, Vácha (75‘ Rosendorf) – Bareš (67‘ Veselý)

FK Velké Hamry: Štětkář J. – Macháček, Černý, Šedý, Šídlo, Vencbauer (60‘ Barcuch), Linka (K), Žitka (53‘ Kováčik), Rudolf, Soukup (66‘ Dorničák), Radzinevičius (80‘ Štětkář M.)

Diskuze k článku