SD | Pluhař: "V Ostré o infakrt, ale se všemi body!"

Foto: fk-kolin.cz

Tomáš Šulc | 08.05.2019 | přečteno 253x

SD | SS Ostrá - SK Sparta Kolín 2:3

Sestava: Bína - Jedlička, Machurka, Suchý, Oliva - Šindelář, Vlášek, Koděra, Hetcl, Zelenka - Tichý

Střídali: Chaloupka, Hoření, Nágl

Branky: Dozorec, Bílek - 2x Koděra, Tichý

"Utkání se hrálo na dobře připraveném terénu, ale v dost dusné atmosféře, přeci jen, nám i Ostré jde o hodně a každá výhra má cenu zlata. Není se tedy čemu divit, že bylo od začátku takové viditelné napětí. Utkání odkrylo celkem rychle způsob, jak se budeme my i soupeř prezentovat. Soupeř měl taktiku, kdy okamžitě po zisku míče hrál nakopávané balóny na rychlého útočníka. Ten ovšem nedostal možnost předvést své rychlostní možnosti, obrana mu ani jednou neumožnila se odpoutat a navíc, balón ho neposlouchal tak, jak by si asi představoval. My jsme hráli povedeně kombinačně a herně jsme svého soka převyšovali. Soupeř však měl vedle nakopávaných balónů, "na zdař bůh," i jednu, a to velmi silnou zbraň. Stoper domácích zvládal servírovat ukázkové míče do vápna a urostlejší hráči soupeře nás z každé standardní situace zlobili, byť byla rozehrávaná i na naší útočné polovině. Fotbalovost však přeci jen vládla, a tak jsme se těšili my z první vstřelené branky. Celý zápas výborně hrající Šindelář dostal pěkný balón, šikovně si našlápl do vápna a přihrávkou pod sebe našel opět dobře bojujícího Tichého - 1:0! My pak promarnili zajímavé příležitosti a přišel trest. Odhodím svár a raději napíšu situaci tak, jak byla viděna rozhodčí utkání. Dlouhý balón do vápna si našel "naběhlého" hráče soupeře, který u zadní tyče rozhodně nestál celou dobu v postavení mimo hru a centr ho trefil tak dokonale, že skončil v naší síti - 1:1.

Gólovému momentu (respektive standardní situaci) předcházela situace, kdy rozhodčí dostala "pochopitelný" céres od trenéra soupeře, neb zmařila jejich možnost brejkové situace. Nutno podotknout, že v tom byla nevinně. Na půlce posoudila situaci jako faul v momentě, kdy se ozvala píšťalka. Faulovaný hráč stačil ještě kopnout do míče, který tak doputoval k útočníkovi soupeře. Od té doby byla atmosféra nesnesitelně napjatá.

Do této situace se nám za chviličku podařilo udeřit podruhé kdy si skvěle mezi beky naběhl Koděra a uklidil míč k tyči, 2:1. Do druhé půle přeci jen soupeř ještě častěji posílal dlouhé míče do vápna, nedokázal z toho však nic vymyslet. Paradoxně jediný moment, kdy soupeř ukázal, že umí hrát i po zemi, znamenal vyrovnání. Domácí hráč skvěle zatáhl míč po hranici velkého vápna, dal pod sebe míč na hranici velkého čtverce a střelec soupeře si již věděl rady - 2:2. Pak se hrálo téměř bez šancí, ale ve stále dusné atmosféře s hlavní rozhodčí dost pod tlakem. Gólu však nakonec byl blízko soupeř, který bravurně zahrál přímák, který ještě lépe vytěsnil mimo tyče Bína.

V závěru jsme pak možnost přímáku měli my, a tak nějak jsme tušili, že přijde zasloužená branka a ano! Koděra nastavil čelo centru tak dokonale, že míč skončil za tyčí soupeře - 3:2. Soupeř dál posílal míče a v prodloužení si "vynutil" pokutový kop. V nejtěžší možné chvíli rozhodčí posoudila gólmanův zákrok jako nedovolený. Tíha okamžiku však byla na kopajícího velká a Bína jeho pokus chytil a rozhodčí bezprostředně ukončila utkání.

Soutěž bude nadále strašně těžká, opakovaně naši soupeři vítězí (jak neuvěřitelné). My musíme dále postupovat zápas od zápasu. Ať soutěž skončí jakkoliv, jsem na kluky hrdý, makají tak, jak se má a co se děje v soutěži neovlivníme. Našim bezprostředním soupeřům gratulujeme k neskutečné fazóně, kdy drtí lídry soutěže na jejich hřištích. Tak asi tak." Uvedl trenér Michal Pluhař.

Diskuze k článku