“A” TÝM | V Přepeřích rozbodla jedna branka

Foto: fk-kolin.cz | Jan Kobzáň

Tomáš Šulc | 11.05.2019 | přečteno 222x

FK Přepeře 1:0 FK Kolín

Kolínská výprava se v sobotu vypravila do Přepeř, které se nachází nedaleko Turnova. Cílem bylo především obrat domácí o body a posunout se výše v tabulce. Bohužel to nevyšlo. Přepeřané uhájili body na své konto díky jediné brance z úvodu druhé půle.

Pro Kolín to nebyl zcela ideální zápas. Oproti předchozím zápasům se modrobílí nedostávali do brankových situací, nebo je zklamala koncovka. První příležitost si vypracovali Přepeřané - už v 5. minutě, střelu z hranice velkého vápna zblokoval Biško. Přepeřím se dařila dobrá hra po obou lajnách hřiště. Stopku jim ovšem vystavovali kolínští beci. Pěknou hrou po okraji hřiště se ukázali i hosté - v 17. minutě prošel přes defendery Šedivý, následnou přihrávku netrefil zcela ideálně Škoda a domácí si mohli oddychnout. Na další ohrození přepeřské svatyně se nemuselo čekat příliš dlouho. V 19. minutě po rohu vyklouzl brankáři Hykovi balon z rukavic, hosté avšak tuto příležitost nezužitkovali. Na pravé straně hřiště dělal starosti domácím bekům Vácha, který nejednou zamotal domácím hlavu. Poté nastalo pár kritických minut. Ve 34. minutě Kolíňáci ztratili balon na úrovni šestnáctky a hosté se aktivně hnali do zakončení. První pokus tečovaně opustil hrací plochu a rozhodčí ukázal na roh. Po něm se nejvíce blýskl Michal Drápela, který famózně zareagoval na hlavičku téměř z malého vápna. Poté se kopal další roh po kterém musel znovu zasahovat Drápela. V závěru prokličkoval do domácího pokutového území Šedivý. Jeho následná střela naneštěstí skončila jen těsně vedle tyče.

Druhý poločas začal pro kolínské mužstvo nejhůř, jak mohl. V 50. minutě se před branku ocitl Vaníček, který hlavou uklidil míč za Drápelova záda. O zhruba pět minut později to domácí zkoušeli opět hlavou, tentokrát však neúspěšně. Kolínští potřebovali srovnat a ze všech sil se snažili vstřelit vyrovnávací branku. V 59. minutě se o prolomení nepříznivého stavu pokusil nádhernou střelou Škoda. Brankář jeho pokus jen vyrazil k dobíhajícímu Šedivému. Dorážku zblokoval jeden z obránců. Největší šance z kolínské strany nastala v 68. minutě. Centrovaný balon prodloužil hlouběji do vápna Vondráček, kde ho našel Biško. Velká smůla a pro domácího brankáře skvěle postavená branka - zacinkla tyč. Veškeré snažení bylo marné, hosté se ne a ne prosadit. Naopak Přepeře mohly v závěru své vedení navýšit - v 89. minutě se řítil na kolinského gólmana Synek. Drápela ho svým vyběhnutím zpacifikoval.

Po domácí kanonádě s Velkými Hamry přišlo bohužel zaváhání v podobě prohry 1:0 na půdě Přepeř. Za týden čeká FK Kolín derby - v Borkách přivítají v sobotu 18.5. od 10:15 hodin SK Český Brod, za který působí řada exkolínských hráčů!

Branka: Vaníček

Rozhodčí: Zita - Kvaček, Čechlovský

ŽK: Nesvadba, Ježek - Vebr, Rosendorf, Vondráček, Škoda, Veselý, Bareš

Diváci: 100

FK Kolín: Drápela - Škoda, Biško, Štancl, Němeček - Vebr - Vácha (79’ Čapek), Rosendorf (65’ Veselý), Šindelář (54’ Bareš), Šedivý - Vondráček

FK Přepeře: Hyka - Krasnický, Vrabec, Nesvadba (K), Sedláček Marek, Novotný (76’ Pavlata), Jarosz (88’ Ježek), Bína, Vaníček (86’ Novotný), Schubert (80’ Sedláček Michal), Synek

Diskuze k článku