SD | Pluhař: "Do spokojenosti daleko, přesto tři body"

Foto: fk-kolin.cz

Tomáš Šulc | 14.05.2019 | přečteno 311x

SD | SK Sparta Kolín - MFK Trutnov 5:3

Sestava: Bína - Jedlička, Machurka, Suchý, Oliva - Šindelář, Vlášek, Koděra, Hetzl, Zelenka - Tichý

Střídali: Chaloupka, Hoření, Nágl

Střelci: 3x Koděra Zelenka, Jedlička - Toman, Andrle, Meliš

"Domácí utkání s MFK Trutnov bylo soubojem zhruba stejně postavených v tabulce. Úvod zápasu byl však z naší strany velmi dobrý, okamžitě jsme obsadili vápno soupeře a po dvou úvodních šancích se Jedličkovi podařilo skórovat - 1:0. Dále se hrálo na půlce soupeře, až se nás pomalu začal zmocňovat pocit, že si soupeř přijel pro příděl. Bohužel, než se nám podařilo skórovat podruhé, z nakopnutého balónu a nešťastnému odhadu míče se soupeř dostal do brejku a srovnal - 1:1 Naše odpověď netrvala opět nijak dlouho a po úniku Zelenky, který nasadil "blafáka" gólmanovi a poté penaltě Koděry jsme vedli již 3:1. V té chvíli utkání vypadalo jednoznačně a my neproměnili asi tři, celkem výrazné, šance. Bohužel po nakopnutém míči do vápna jsme soupeři po držení darovali penaltu my a asi nejvýraznější hráč soupeře, Andrle, se nepletl - 3:2. Koděra nás pak opět vytáhl na rozdíl dvou branek, když skvěle udržený míč Zelenkou proměnil v "one man show" a došel si pro branku s naprostou samozřejmostí. Naše defenziva, jindy tak chválená, si však vybrala ještě jednou slabší okamžik a okamžitě po rozehře nechala Meliše dojít až do gólovky - 4:3. Soupeř tímto okamžikem ožil a vypracoval si ještě jednu poměrně slušnou příležitost, na kloudné zakončení to však nebylo. O přestávce tak bylo co klukům vyčítat, jednoznačně jsem schvaloval chuť po vstřelení další branky, důrazně jsem však zmínil potřebu kvalitní defenzivní práce, která díky soupeřově hře nebyla tentokrát příliš opatrná a nefungovala.

Za druhý poločas kluky musím pochválit, soupeř sice dostal větší prostor ve hře, my ale obranu drželi poměrně vysoko od vápna. Tíha utkání se bohužel začala projevovat na hře, začalo se faulovat a fotbalovosti, které bylo poskrovnu, ještě více ubylo. My, stejně jako soupeř, jsme začali řešit koho v utkání ponechat a koho ne, aby se zápas dohrál bez zbytečných červených karet. Psychická výhoda byla naštěstí na naší straně, a tak trenér soupeře měl těžší práci. V 80. minutě Nágl přenesl hru na Pelikána, který se vydal za balónem. Stejný nápad měl i gólman soupeře, ale o balón mu nešlo ani trochu. Sice se obhajoval velmi dovedně, že v souboji nepoužil ruce, ale když zjistil, že v běžeckém souboji hraje druhé housle, naramploval Peliho naprosto nesmyslně a nám tak daroval výhodu penalty, kterou Koděra profesorsky proměnil - 5:3. Závěrečná strkanice měla jen jepičí život a byla jen bitvou pár kohoutů, a my tak máme další tři body.

My bohužel nejsme v situaci, kdy můžeme hrát uvolněný fotbal. Taktická připravenost a herní chápaní jednotlivců a kolektivní plnění pokynů nám sice neumožní pokaždé hezkou hru, ale my nyní musíme hrát účelově. Ochota plnit HČJ je pro THV nesmírně důležitá a musí být nedílnou součástí týmového herního výkonu a nelze z něj odbočit. Individuální výkon je samozřejmě fajn, my ale potřebujeme body a k bodům dojdeme pouze tak, že každý svůj výkon podstoupí tomu týmovému, a to do posledního hvizdu. To si ale s kluky rozebereme." Uvedl trenér staršího dorostu Michal Pluhař.

Diskuze k článku