DERBY ROZHODLA JEDINÁ BRANKA

Foto: fk-kolin.cz

Tomáš Šulc | 21.05.2019 | přečteno 266x

FK Kolín - SK Český Brod 0:1 (0:1)

Uplynulé divizní kolo zpestřilo derby Kolína s Českým Brodem. Šance obou celků byly před utkáním opravdu vyrovnané, neboť je od sebe dělilo pouze skóre. Výsledkově to skončilo stejně jako na podzim v Českém Brodě, zvítězilo hostující mužstvo nejtěsnějším možným výsledkem.

Českobrodští prožili vstup do utkání jako hrom. Vedení 0:1 se ujali už v 6. minutě - rozehráli roh z levé strany, balon se následně dostal do vápna, kde ho jeden z hostujících hráčů poslal po malém vápně. Zde ho našel Michálek, z jehož pozice se snad nedalo šanci neproměnit - 0:1. Ve 27. minutě se hosté ocitli opět v dobré příležitosti, prudkou střelu ovšem Kafka výborně vyrazil a s následným centrem si poradili obránci. Domácí ale také ukázali, že umí - ve 32. minutě si po pohledné kombinaci u pravé lajny Čapek natáhl míč na střed a zkusil vypálit, bohužel pro hostujícího brankáře tato střela nepředstavovala vážnější nebezpečí. Do asi největší brankové příležitosti se dostal ve 33. minutě Škoda. Po výborném průniku ho naneštěstí zlikvidoval českobrodský Přibyl. Před koncem poločasu ohrozili opět hosté - po standardce se míč vzduchem dostal na hlavu zcela osamoceného Hrdličky. Ani on však skóre nepohnul.

Ve druhém poločase se kolínští trochu vzchopili, na hosty byli avšak stále krátcí. Nejprve se o ohrožení hostující svatyně pokoušel z dálky Vácha, o chvíli později trio Němeček - Škoda - Šedivý. Nikdo z kolínských hráčů nedokázal prolomit střeleckou smůlu. Český Brod už si naopak dokázal pohlídat těsný náskok až do závěrečného hvizdu.

Český Brod tak vrátil Kolínu porážku z podzimní části, kdy kolínští dokázali zvítězit na jejich hřišti stejným výsledkem. Nyní odskočili našemu týmu o tři body. Další utkání odehrají Kolíňáci v neděli 26.5. od 17:00 hodin v Benátkách nad Jizerou.

Branka: Michálek

Rozhodčí: Kvítek - Pekař, Milner

ŽK: Carda, Michálek (ČB)

Diváci: 150

FK Kolín: Kafka - Němeček, Štancl, Biško (K), Čapek - Veselý, Skuhravý (61' Vebr), Vondráček, Šedivý (83' Rosendorf), Vácha (54' Bareš), Škoda

SK Český Brod: Přibyl - Nekolný, Javorek (46' Moravec), Carda (86' Šimůnek), Jakab, Michálek, Fikejz (72' Herzán (81' Pěnkava)), Hrdlička (K), Makovský (64' Suk), Ceccarelli

Diskuze k článku