SD | Pluhař: Boj s nadpřirozenem

Foto: fk-kolin.cz

Tomáš Šulc | 28.05.2019 | přečteno 434x

FC Sellier&Bellot Vlašim – SK Sparta Kolín 2:0

SK Sparta Kolín – FK Česká Třebová 5:1

“Své domácí utkání jsme zvládli. Týden předtím, ve Vlašimi, jsme nemuseli k utkání vůbec odjíždět.

V situaci, kdy se pereme společně s minimálně dalšími osmi týmy o bytí či nebytí v dalším ročníku divizní soutěže, přestávám mít jakékoliv iluze o … Omlouvám se, ale musím začít jinak. Jelikož jsem disciplinární komisí trestán a nechci poškodit klub, pohraju si lehce s nadpřirozenem. Kluci předvádí výkony možná nad hranicí svých možností. Snaha vyhrávat utkání a udržet soutěž i v příštím roce, to vše mi dělá velkou radost. Odhodlání a konec konců i zlepšený přístup, to vše kluky herně a bodově katapultuje jinam. Kdyby se takhle dařilo po celou dobu, dneska kolínští na boj o udržení pouze hledí a nejsou jeho přímým účastníkem. Bohužel nemáme pomoc skřetů, ani elfů, a tak se stává, že místo tvořícího bodového odstupu se najednou výsledky daří tak nějak všem. Skřeti a elfové jsou zkrátka pracanti.

Tak nás potkal i výjezd do Vlašimi, soupeř hrál srdnatě a šlo o vyrovnanou hru, která bavila asi 8 minut. Pak kdo si vzpomíná na pohádku, kde hudebník za svůj výkon dostal "jaternici co svět neviděl", my obdrželi takový gól - taky ho nikdo neviděl. Na hřišti se pokračovalo ve hře dál, neprotestoval žádný hráč soupeře, jen se najednou začal vrtět praporek ve větru. Když jsme dali regulérní branku, vrtěl se praporek zase, tentokrát z jiného důvodu. Nedalo se nic dělat, s...t byl místní. Nutno podotknout, že soupeř se po konečném hvizdu nijak moc neradoval, (až na jednoho činovníka). Myslím, že ho toto dvakrát netěšilo a raději by snad skončil s prohrou, než s něčím, co nestojí za oslavu. My se tak upínáme k domácímu utkání. Náš výkon v domácím utkání po rozpačitých 30 minutách a vstřelení úvodní branky gradoval a soupeř, který přijel utkání odehrát a nespoléhal na černou magii sice odjel s přídělem, ale stejně čestný, jako před utkáním.

Máme před sebou poslední tři utkání, odpověď na otázku, kdo bude našim soupeřem tak ještě není vyřčená. Kolikrát to neví ani soupeř na hřišti, okolo prý totiž stále chodí skřeti a elfové.“ Uvedl trenér staršího dorostu Michal Pluhař.

Diskuze k článku