S NÁCHODEM SE BODY DĚLILY

Foto: fk-kolin.cz | Jan Kobzáň

Tomáš Šulc | 01.06.2019 | přečteno 273x

FK Kolín - FK Náchod 3:2 po pen.

Pro Kolín poslední domácí utkání, ve kterém hostil poslední tým tabulky FK Náchod. Zápas ovšem souboj dvou odlišně postavených týmů připomínal pouze chvíli, poté se hosté nakopli a dokázali stáhnout dvoubrankové manko. Body si nakonec celky rozdělily, lépe však pro domácí.

Předzápasové papírové předpoklady se od začátku zápasu vcelku plnily. Ve 14. minutě se dostal k centru z levé strany Němeček, na vzdálenější tyči ho Vácha hlavou sklepl pro nabíhajícího Dominika Veselého, který ho skvěle uklidil za náchodského brankáře. I po vstřelené brance se iniciativy dále drželi kolínští - v 17. minutě se do šance dostal Bareš. Svůj dloubák poslal ale pouze nad břevno hostující svatyně. 24. minuta zápasu a opět ten Bareš - razantní střelou však trefil pouze náchodského Kobose. Před koncem prvního poločasu kolínští trochu polevili a pouštěli hosty více do hry. Ve 44. minutě se pohlednou kličkou do středu pole uvolnil Simon, následný pokus Drápelovi nepřivedl žádné větší starosti.

Druhý poločas zahájila šance Náchoda - ve 48. minutě se po standardce objevil v slibné pozici Kabeláč. Jeho pokus se ale mimo tři tyče nevešel a i nadále panoval stav 1:0. Tedy až do 53. minuty, kdy se k odraženému míči dostal Jiří Vondráček, který si v této situaci věděl rady a zvýšil náskok na 2:0. O chvíli později se po pěkné kombinaci na levé straně hřiště dostal k zakončení Němeček - bohužel také minul. V 63. minutě se musel činit opět Michal Drápela - po standardní situaci se k hlavičce dostal jeden z hostujících útočníků, strážce kolínské svatyně konečky prstů vytáhl tento pokus na své břevno. Závěr utkání byl pro Kolín jako ze špatného snu. V 76. minutě se náchodský kapitán Martin Malý opřel do míče z úctyhodné vzdálenosti a krásnou střelou překonal domácího brankáře. To jako by hosty nakoplo a hnali se za vyrovnáním. V 88. minutě se jim to i povedlo - Marek Brich nejprve trefil pravou tyčku kolínské branky, poté už sám před zcela odkrytou brankou nezaváhal a vyrovnal na 2:2.

V penaltách nakonec byli úspěšnější modrobílí. V pátém pokusu Rosendorf síť rozvlnil, hostující Rojšl zaváhal.

Tento zápas byl zároveň posledním v kolínském dresu pro KAPITÁNA Radka Biška. Více informací o jeho odchodu doplníme později. Jak on zhodnotil utkání?

"Měli jsme do zápasu docela dobrý vstup, začali jsme tak, jak jsme chtěli. Věděli jsme, že Náchod bude hlavně bránit, že budou zalezlí. Měli jsme dost času na rozehru, ale hodně jsme se jim pak přizpůsobili. Začali jsme hrát pomalu a dlouho nám to všechno trvalo. Do nějaký 30. minuty jsme byli jasně lepší, pak jsme se ale fakt přizpůsobili, přestali jsme běhat a vyrovnalo se to. Ve druhé půli to podle mě bylo bez tempa oboustranně a i když jsme byli více na míči, tak to bylo od nás bez pohybu. Jim pak pomohl ten gól, jak to krásně trefil a narostli jim křídla a rozběhali se. S takovýmto soupeřem ale musíme vyhrávat."

Kolín čeká do konce sezony ještě jedno utkání, kterým je derby v Čáslavi. To se odehraje už v pátek 7.6.

Branky: Veselý, Vondráček - Malý, Brich

Rozhodčí: Martínek - Šťastný, Mrkáček

ŽK: Němeček, Veselý, Škoda, Vácha - Malý, Donát, Kabeláč, Rojšl, Nejman

Diváci: 110

FK Kolín: Drápela - Němeček, Štancl, Biško, Škoda - Vebr - Šedivý (70' Rosendorf), Veselý (63' Skuhravý), Vondráček, Vácha (90+2' Šindelář J.) - Bareš (81' Šindelář L.)

FK Náchod: Kobos (46' Hladík) - Donát (73' Rojšl), Kabeláč, Fenz, Zbudil, Simon (73' Pavlíček), Malý (K), Král, Kadavý (73' Jahoda), Brich, Vencl (73' Nejman)

Diskuze k článku