U8 | HISTORICKÝ ÚSPĚCH NA ONDRÁŠOVKA CUPU

Foto: Ondrášovka Cup | josefstepan.cz

Tomáš Šulc | 18.06.2019 | přečteno 260x

U8 | HISTORICKÝ ÚSPĚCH NA ONDRÁŠOVKA CUPU

PŘEPIŠTE DĚJINY! Kolínská kategorie U8 pod vedením Honzy Černého se zúčastnila již 7. ročníku turnaje s názvem Ondrášovka Cup. A sklidili parádní úspěch, kterého se doposud nedostalo žádnému jinému kolínskému týmu. Přes kvalifikaci a hlavní turnaj se kolínští elévové probojovali až do ZLATÉ SKUPINY a připojili se tak mezi nejlepší celky v celé republice. A konečné umístění? 6. místo = 6. nejlepší celek v republice!

Co řekl k velkolepému úspěchu lodivod přípravky U8 Honza Černý?

1. Honzo, než se dostaneme k samotnému úspěchu - jaká byla příprava? Určitě je zde rozdíl oproti přípravě s mužským týmem.

“Tímhle jsi mě zaskočil. U nás neprobíhá příprava na turnaje nijak specificky, ani cíleně. Každý turnaj i zápas si jedeme s kluky užít, oni sami chtějí vyhrávat a dávají do toho všechno. Očekávání jsme žádná neměli. Úkolem nás, trenérů, je na místě naladit kluky přesně tak, aby nebyli přemotivovaní a naopak, aby zápasy nepodcenili. Jinak v tréninku jsme nic neměnili. Naše cíle jsou dlouhodobé, a to vychovávat zdravě sebevědomé kluky, kteří hrají fotbal s chutí a láskou k němu.”

2. Tak nejprve se podíváme na kvalifikaci a následné pocity z postupu...

“Pokud jde o samotnou kvalifikaci, tak jsem byl velice zvědavý, jak jsme na tom v porovnání s ostatními týmy v republice. Velice nás překvapilo, když jsme zjistili, že některé tradiční týmy od nás dostávají příděly. Na druhou stranu jsme prohráli zápasy s Chomutovem, Libercem a Mladou Boleslaví a nevypadalo to, že pro nás bude na finálovém turnaji místo. Z té druhé strany jsme si říkali, že by to byla velká škoda, protože ty výsledky s těmito týmy byly jen o 1-2 góly a celkově to na tuto kategorii byly moc hezké zápasy. Klukům jsem za předvedenou hru moc postup přál, protože ze zkušenosti vím, jaké jsou finálové turnaje skvělé zkušenosti pro kohokoli.”

3. Hlavní skupina byla také ve vaší režii...

“Hned v prvním kole kluci narazili na těžký Liberec. Po úvodním hvizdu se zdálo, že kluci teprve nasávají atmosféru krásného stadionu a na hřišti stáli jako opaření. Od zhruba páté minuty se ale kolínská mašina rozjela na plné obrátky, kluci zápas otočili na 4:2 a začali si věřit. Přímo před zraky soupeřových trenérů to korunoval Tobias nejelegantnějším "vyjetím" z autu, jaké jsme mohli za celý turnaj vidět. Liberec pak ještě korigoval na 4:3, ale víc branek už nepadlo. Ve druhém utkání jsme měli narazit na Spartu Brno, kterou známe z turnajů minirepubliky. Jejich nepříjemný nakopávací a silový styl kluci ale zvládli s přehledem eliminovat a po dalším festivalu kliček, přenášení hry a bojovnosti v obraně zvítězili 4:1. Tým Hranice také nepředstavoval velkou překážku a kluci s chutí pokračovali v dobrých výkonech - 7:2. Po obědě kluci působili ospalým dojmem jako v prvním utkání, ale soupeř z Motorletu toho nedokázal využít a po slabším startu to byla opět jízda ve druhé polovině utkání - 9:0. Před zápasem s Mostem už bylo jasné, že postoupíme do zlaté skupiny a tento zápas tak už byl "zápasem druhého dne - o konečné umístění"... Kluci nehráli vůbec špatně. Snažili se tvořit hru a vyzrát na soupeře naučenými dovednostmi. Most ovšem trestal jakékoli zaváhaní nebo nepřesnost v našich řadách, a tak to výsledkově nevyšlo, přesto jsme byli s hrou spokojeni a stále ještě překvapeni jsme nemohli uvěřit tomu, že jsme se opravdu prokousali do zlaté skupiny - mezi nejlepších 8 týmů v republice v této kategorii!”

4. Probojovali jste se mezi 8 nejlepších z celé republiky. Jak “zlatá skupina” probíhala?

“V neděli turnaj gradoval, diváci byli ještě hlasitější a vše se stupňovalo. Kluci navázali na výkony z předešlého dne a Boleslav to schytala. S Benešovem to taky nebylo špatné, bohužel nás porazily bubny v ochozech, zbytečná nervozita, ke kterým se následně přidaly zmatky v podobě prorážení a "odstoupení od naší hry", což vedlo pouze k dalším brankám v naší síti. Konečné skóre se Spartou je více, než kruté. Celý zápas se naši kluci snažili tvořit a používat dovednosti z tréninku. Pokud to vyšlo, sparťánci tahali za záchranné brzdy a naopak, ve chvíli, kdy byla klička s nekvalitní klamačkou nebo zradila technika, soupeř krutě trestal. Poslední pětiminutovku jsme v mých očích byli dokonce lepším mužstvem. Po obědě jsme trápili Slavii více, než půl zápasu. Individuálně kluci určitě nebyli horšími technicky, ani po fyzické stránce. Slavisté ale ukázali svou zkušenost s těžkými zápasy a nakonec také trestali naše chyby v poziční hře. Následný zápas s Jihlavou byl dalším festivalem dovedností se zaslouženým vítězstvím. Soupeř hrál prakticky celý zápas od svého brankáře k obránci a zpět, kolínští opět dominovali a snažili se tvořit. Na poslední zápas s Chocní, která má odobný styl jako Sparta Brno, už chyběly síly. Kluci se snažili, ale soupeři stačilo bořit - což je vždy snazší, nežli tvořit. Celkově z toho tak bylo 6.místo.”

“Na kluky jsem nesmírně hrdý. Jejich přísup a odhodlání vyhrávat je příkladné. Gratuluji jim k obrovskému úspěchu kolínského fotbalu. Chtěl bych poděkovat všem kolegům trenérům, kteří se podíleli na výchově a sportovnímu růstu těchto borců, rodičům hráčů za podporu a servis během turnaje.” Dodal k hodnocení turnaje trenér U8 Jan Černý.

Diskuze k článku