PU | Nezdar s Ostrou, triumf s třetiligovými Zápy

Foto: fk-kolin.cz

Tomáš Šulc | 30.07.2019 | přečteno 326x

O uplynulém víkendu se kolínský A tým sešel hned dvakrát. V sobotu hostil divizní Ostrou, v neděli pak třetiligové Zápy.

V sobotním duelu se Sportovním sdružením Ostrá naskočilo na hřiště velmi obměněné a omlazené mužstvo. Především zkušenosti a "oťukání" se v dospělém fotbale sehrály značnou roli v celkovém průběhu utkání. Kolínští obdrželi dvě branky hned v úvodu utkání. Konečné skóre bylo nakloněno k našemu soupeři, který zvítězil těsně 2:3.

Za to nedělní zápas byl pro Kolín lahůdkou. Na kolínský stadion v Borkách zavítalo třetiligové mužstvo SK Zápy, které v minulé sezoně dokonce atakovalo přední příčky ČFL a skončilo na druhém místě o 4 body za Slavojem Vyšehrad, který tak postoupil do FNL. Papírově slabší Kolín vlétl do utkání jako hrom. Osudná byla především 3. minuta utkání - míč se dostal ve vápně na teprve devatenáctiletého Matěje Zelenku, který svou razantní střelou překonal zápského brankáře. První poločas byl téměř až nad veškerá očekávání. Ve 20. minutě kolínští krásně vykombinovali pravou stranu hřiště, Vácha poté přihrál na střed Němečkovi. Ten výbornou ranou protáhl připraveného gólmana. S 33. minutou přišla další vyložená šance domácích - po rohovém kopu nastřelil Škoda tyčku zápské svatyně, následná dorážka už se mezi tři tyče nevešla.

S druhým poločasem přišel i pokles Kolínské aktivity a iniciativy na hřišti se ujali hosté. Ovšem Kolín i nadále vystrkoval růžky - v 62. minutě byl do samostatného úniku vyslán Vácha. Jeho střela skončila však pouze na břevně. Kolín se stáhl zpět a zápští hráči drželi balon převážně na svých kopačkách. V 64. minutě hasil nebezpečí na poslední chvíli Škoda, když vykopl míč téměř z brankové čáry.

Kolínští si těsné vedení pohlídali až do závěrečného hvizdu. V generálce na nadcházející ročník Divize a předkolo MOL Cupu tak zdolali třetiligové Zápy 1:0!

Přátelská utkání jsou již minulostí, nyní přichází ostrý start. V sobotu 3.8. se naše mužstvo popere o postup do další fáze MOL Cupu. V cestě nám však bude stát nováček Divize, FC Hlinsko.

Diskuze k článku