MOL CUP | Postupujeme do další fáze!

Foto: fk-kolin.cz

Tomáš Šulc | 04.08.2019 | přečteno 638x

MOL CUP | FC HLINSKO 0:1 FK KOLÍN

V předkole MOL Cupu zavítalo naše "A" mužstvo na stadion nováčka Divize do Hlinska. Hlinečané se do vyšší soutěže probojovali z Krajského přeboru, kde v konečném součtu obsadili 3. místo za Lanškrounem a Letohradem. Nyní se nováček čtvrté nejvyšší soutěže postavil našemu mužstvu v předkole domácího poháru MOL Cup.

Kolínští nastoupili do tohoto utkání hned bez několika základních pilířů. Chyběli Škoda, Vácha nebo Vébr. Naopak od prvních minut nastoupil na levé obraně skvěle hrající David Koděra, na středu hřiště Stanislav Rosendorf či na hrotu Matěj Zelenka. V brance se představil Ondřej Barták, který si zároveň připsal první čisté konto v dresu kolínského "A" mužstva.

Do utkání nastoupily oba týmy s jistým respektem a to se projevovalo i na hřišti. Kolínská kombinace často končila na středu hřiště a hosté se pokoušeli dostat k hostující brance přes nakopávané balony. Ani jedna strategie však dlouho nevycházela a v prvním poločase bylo k vidění šancí pomálu. K první střele se dostal v 11. minutě Zelenka, mířil však pouze do boční sítě. Ve 37. minutě parádně nacentroval Koděra, u zakončení byl opět Zelenka. I napodruhé mířil mimo tři tyče. V téže minutě se do útoku hnali i domácí - v koncovce jim ale také selhala mířidla. O chvíli později se znovu drali přes kolínskou obranu - pomezní sudí pustil spornou ofsajdovou situaci, v kritickém momentu však Klika také neobstál a vypálil mimo. Ve 45. minutě se do třetí šance dostal Zelenka - hlavičkoval po centru Šlehofera, domácímu brankáři to ale moc starostí nepřidělalo.

Od druhého poločase se čekalo daleko více, než od toho prvního. A také tomu tak bylo. Hra se zrychlila na obou stranách a začalo se i více střílet. V 59. minutě se po chybě ve středu hřiště ujal míče hlinský Moustafa. Kličkou si navedl míč více doleva a vypálil. Barták mohl zůstat v klidu, balon plachtil vedle jeho svatyně. V 68. minutě přišel zlomový okamžik celého utkání - Šindelář utekl po levé straně hřiště a nacentroval do vápna. Zde ho hlavou trkl za Jechova záda Jiří Vondráček! Nejen že otevřel gólový účet, ale také rozhodl o postupu Kolína do dalšího kola MOL Cupu. Následně mohl v 71. minutě navýšit Zelenka - obral obranu Hlinska o balon a stál zcela sám před strážcem hlinské branky. "Zelí" bohužel zaváhal a svou razantní střelu vyslal pouze do brankáře. Vše mohlo být ještě jinak - v 75. minutě orazítkoval tyč Bartákovy branky Vašek.

Naštěstí se na "kdyby" nehraje a Kolín zvítězil jedinou brankou. Zasloužené vítězství, které rozhodla jen jedna branka, byť šancí na skórování bylo daleko více. V další fázi čeká na Kolín celek hrající ČFL - TJ Jiskra Ústí nad Orlicí. Zápas je plánován na 14.8.2019, podrobněji vás budeme ještě informovat.

Branka: Vondráček (KOL)

Rozhodčí: Opočenský - Švorc, Lafek

ŽK: Nevole, Vukliševič, Kyncl - Bareš

Diváci: 250

FK Kolín: Barták - Koděra (78' Ondrušík), Štancl, Bareš (87' Vlášek), Čapek - Šlehofer, Rosendorf (61' Šindelář), Němeček, Vondráček (K), Veselý - Zelenka

FC Hlinsko: Jech - Cach (79' Tulach), Christiner, Klika, Křivka (K), Moustafa (70' Hlouš), Vašek, Volf, Nevole, Vukliševič, Zub

Diskuze k článku