SD | Trenér Pluhař hodnotí přípravu

Foto: fk-kolin.cz | Natálie Krupková

Tomáš Šulc | 05.08.2019 | přečteno 475x

SD | Trenér Pluhař hodnotí přípravu

"S přípravou jsem spokojený. Vybírat základní jedenáctku tady bude příjemným problémem! Nově se rodící tým U19 bude mít co nevidět za sebou tři týdny přípravy, a to včetně kondičního soustředění. V současné době se již příprava přesunula na hřiště a hlavní náplní je vyladění herní součinnosti. Pochopitelně po soustředění, kde nám šlo o objem a sílu, pracujeme i na rychlosti, víceméně si ale vše dopřáváme pomocí herních cvičení, což už tolik nebolí. Samotné soustředění považuji za hodně zdařilé a k našim potřebám jsme měli ideální podmínky, které se podařilo maximálně využít. Klobouk dolů před kluky, makali jako nikdy!

V současné době máme za sebou již dva přípravné zápasy a za oba musím zase jen chválit. Je vidět, že konkurence, se kterou se nyní budou hráči potýkat, má blahý vliv na dění na hřišti. Nejprve jsme narazili na silný tým FK Pardubice, kdy dorazil mix ročníku 01/02 a věkově i fází přípravy byl dál než my. Pro pardubické jsme i přesto byli více než zdatným soupeřem. Soupeř měl v průběhu zápasu převahu dobrých 70 minut, více držel míč a kombinačně již byl na jiné úrovni než my. Přesto se nám od dvacáté minuty podařilo převzít otěže utkání a posledních dvacet minut prvního poločasu soupeře sevřít na jeho polovině a být nebezpečnějším týmem. Ze tří slibných brankových příležitostí se jedna ujala a poločas tak skončil naším vedením. Druhá půle pak byla v režii pardubických. My skvěle pracovali v defenzivě ale fyzická náročnost utkání, bez herní praxe, a co si budeme nalhávat, i díky individuálním schopnostem soupeře znamenala v poslední dvacetiminutovce utkání tři branky v naší síti. Přesto pro nás prověrka jako hrom a myslím, že stejně spokojený musel být i pardubický kouč.

Ve druhém zápase jsme se utkali s týmem Havlíčkova Brodu. Zde se nám již dařilo herně dominovat. Soupeři jsme povolili jedinou střelu mezi tyče, se kterou si však Bína poradil. Převaha byla na naší straně po celou dobu utkání, byť v některých fázích hra nebyla tolik rozdílná, převážně bylo více na naší straně. Bohužel koncovka nebyla tím, o co jsme se mohli opřít a téměř 70 minut to byla jalovost na našich kopačkách, kdy i přes výrazné šance ne a ne skórovat. Teprve v závěru se nám podařilo prorvat střeleckou smůlu a začalo soupeři do sítě padat vše.

Kluci bojují o místa v sestavě, některým hledáme nové vhodné místa na hřišti, zjišťujeme, kde by jejich platnost pro tým byla co největší. Jsou však už tací, kterým stačil první zápas k tomu, abych byl skálopevně přesvědčen o jejich zařazení na daném místě, případně jim svěřil ještě důležitější post.

Věřím v sílu současného kádru, základ týmu budou tvořit hráči ročníku 2002, kdy v kategorii setrvají dva roky. Již v tomto ročníku však budeme chtít hrát v horních patrech. Kvalitativně je ročník 2002 na naše poměry neskutečně silný!" Uvedl trenér staršího dorostu Michal Pluhař.

Diskuze k článku