SD | Další dvě přátelská utkání před startem soutěže

Foto: fk-kolin.cz

Tomáš Šulc | 12.08.2019 | přečteno 248x

SD | SK Sparta Kolín - Poděbrady 11:0

SD |SK Sparta Kolín - Kutná Hora 5:2

"Tuto neděli nás čeká již ostrý start soutěže na půdě Náchoda, v týdnu jsme tak sehráli další dvě přípravná utkání, kdy jsme mohli zkusit dokonce tři herní varianty a trochu nečekaně zjistit, jak reagujeme pod tlakem.

Ve středu nás čekal tým Poděbrad a byla to vskutku povedená hra z naší strany. Po vlažném začátku, kdy se soupeř směle pustil do útočné hry a my udělali pár špatných rozhodnutí jsme převzali hru a již ani jednou v utkání nikdo nechyboval. Výsledek tak byl exhibiční ale ne tak hra, byl jsem velmi potěšený, že zlomenému soupeři jsme stále nedali vydechnout, nikdo se nepouštěl do žádných "machrovinek" a hra měla řád a disciplínu. Obrovskou radost jsem měl i ze změn v rozestavení, kdy z rozestavení 4-2-3-1, což je naše základní se po změně na 4-1-4-1 dařilo držet naší hru, presink byl ještě výš a v ofenzivě jsme páchali obří škody soupeři. Půl hodiny před koncem jsme dokonce zkusili rozestavení 3-4-3 a možná i díky výraznému náskoku jsme soupeře tlačili bez nebezpečí pro naší branku.

V nedělním utkání proti kutnohorské Spartě to byl fotbal naprosto odlišný. Popravdě, první poločas byl z naší strany nezvládnutý, soupeř byl všude dřív a přehrával nás ve všech směrech. Dařilo se mu vnutit jeho hru, hrál v úzkém bloku a my nepochopitelně drželi vysoké hřiště. Byť jsme v utkání vedli, do poločasu kutnohorští utkání zaslouženě otočili.

Druhý poločas pak byl o něčem jiném, změnou v rozestavení na 4-1-4-1 jsme presovali výš, soupeř byl více pod tlakem a v horkém počasí mu došel dech. Od šedesáté minuty pak utkání bylo čistě na jednu branku a skórovat se ve druhé půli dařilo pouze nám. Nakonec byl rozdíl ve skóre velký, nutno ale podotknout, že to pro nás byla veliká prověrka a čerpalo se určitě z kondičního soustředění, soupeř podlehl hlavně fyzicky.

Z těchto utkání si nesu tři důležité poznatky, dokážeme pracovat po celých 90 minut, tedy jsme na tom poměrně velmi dobře po fyzické kondici. Nepouštíme se do žádných exhibičních řešení a neustále máme nátlakový styl hry, kde za nejdůležitější považuji, jak kluci velmi dobře přijímají změnu herního stylu a dokáží si poradit se změnou i v průběhu hry." Uvedl trenér Michal Pluhař.

Diskuze k článku