A TÝM | První utkání rozhodly penalty

Foto: fk-kolin.cz

Tomáš Šulc | 12.08.2019 | přečteno 252x

Po slušné letní přípravě a následně vítěznému předkolu MOL Cupu rozjelo kolínské mužstvo také nový ročník Divize skupiny C. V něm zajížděli až na sever Čech do Velkých Hamrů. Stejně jako v loňském ročníku, naše "áčko" nečekal žádný medík. Po zápase si celky body rozdělily, šťastnější ale přeci jen odjížděl Kolín.

Brzké vstávání a dlouhá cesta. Na severu Čech hrají velkohamerší stejně jako my - v sobotu od 10:15 hodin. Z Borků autobus vyjel něco málo před 7 hodinou ranní, před celou výpravou dlouhá cesta a také nelehký úkol. Zpáteční cesta byla však mnohem radostnější, neboť z utkání Kolíňáci vykřesali drahocenné dva body.

Přestože šance ke skórování byly vidět na obou stranách, první poločas branku nepřinesl. Hra byla vcelku vyrovnaná a utkání mělo spád "nahoru a dolu". První změna skóre nastala až ve druhé půli - míče se zhruba na polovině hřiště ujal nováček Petr Ondrušík, který následně parádní střelou překonal domácího brankáře. Radost na kolínské straně byla obrovská, ovšem trvala pouze dvanáct minut. V 68. minutě nařídil hlavní sudí pokutový kop ku prospěchu domácích Velkých Hamrů a jejich Radzinevčius z puntíku nezaváhal. Do konce základní hrací doby se ani jednomu z celků nepodařilo vstřelit další branku a řadu tak musely přijít opět pokutové kopy.

V penaltovém rozstřelu zazářil především brankář Kolína Michal Kubát, který si poradil se dvěma pokusy domácích. Zatímco velkohamerší dvakrát zaváhali, kolínští byli stoprocentní. Z Velkých Hamrů tak odvezli první podzimní body.

Nyní čeká na Kolín další výzva - ve středu 14.8. odehrají v Borkách 1. kolo MOL Cupu. V něm přivítají od 17:00 hodin třetiligové Ústí nad Orlicí.

Branky: Radzinevčius – Ondrušík

Rozhodčí: Haleš – Svoboda, Horáček

ŽK: Linka – Šlehofer, Škoda

Diváci: 220

FK Kolín: Kubát – Vebr (59' Zelenka), Štancl, Čapek (83' Koděra), Veselý, Šindelář, Vondráček (K), Ondrušík, Šlehofer, Škoda, Vácha (77' Urban)

FK Velké Hamry: Masařík (91' Kobachidze) – Štěpánek, Košťál, Černý, Kozák, Venobauer, Linka (K), Horáček (69' Žitka), Krejčík, Rudolf, Radzinevčius (82' Javůrek)

Diskuze k článku