Cesta MOL Cupem končí v 1. kole

Foto: fk-kolin.cz

Tomáš Šulc | 15.08.2019 | přečteno 229x

Kolín se díky vyhranému předkole MOL Cupu dostal do 1. kola, kde narazil na Jiskru Ústí nad Orlicí. Předzápasové propozice hovořili lépe pro ústecké, ovšem zápas tak jednoznačný nebyl. Papírový outsider ovšem svého soka zdolat nedokázal, byť k tomu neměl špatně nakročeno. Ústecké mužstvo v Borkách zvítězilo těsně 1:0 a postoupilo do druhého kola. Svého soupeře pro nadcházející část mu určí los.

Do utkání Kolín nezasáhl od začátku v "plné palbě", trenér dal přednost především mladším hráčům. I přes tuto skutečnost však Kolíňáci hráli pohledný fotbal a dokonce měli balon na svých kopačkách častěji než soupeř z východu Čech. Ve 13. minutě se v první šanci ocitl Šlehofer, jeho pokus si ale bohužel cestu mezi tři tyče nenašel. Ve 30. minutě ovšem udeřili hosté - faul jednoho z kolínských hlavní sudí odpískal a po následné standardce dotlačil míč do sítě Souček - 0:1. Do konce první půle Kolín mohl ještě srovnat - Urban výborně prošel po levé straně hřiště a posunul míč před hostující velké vápno. Nakonec se balon dostal až na Adama Čapka, který se s ničím nepáral a poslal ho na ústeckou svatyni. Vynikající střela z jeho kopačky naneštěstí orazítkovala pouze břevno.

Domácí nepolevili ani ve druhém poločase a stále se hnali za vyrovnáním. To přišlo! V 52. minutě vypálil na branku Koděra, tečovaně prošel míč na Veselého, který ho uklidil do branky a rozpoutal radost nejen na střídačce, ale i v hledišti. Krásný moment ale překazil hodně přísný praporek asistenta rozhodčího, který zahlédl ofsajd. Do konce utkání se také několikrát blýskl kolínský brankář Barták, naopak ofenziva se prosadit nedokázala. Zápas tak skončil nejtěsněji, jak jen mohl.

Branka: Souček (Ústí n./O.)

Rozhodčí: Matějček - Machýček, Štefan

ŽK: Štancl, Urban, Veselý, Zelenka - Falta, Špatenka, Pinkava

Diváci: 200

FK Kolín: Barták - Čapek, Štancl, Šlehofer, Koděra (78' Škoda) - Veselý (75' Ondrušík), Rosendorf, Vondráček (K), Němeček, Urban (69' Vácha) - Zelenka

TJ Jiskra Ústí nad Orlicí: Jeřábek - Falta, Habrman (90' Kopecký), Chleboun J., Chleboun P., Mayer (65' Pazdera), Nágl (91' Pinkava), Langer, Skalický, Souček, Špatenka

Diskuze k článku