PRVNÍ DOMÁCÍ ZÁPAS LÉPE PRO HOSTY

Foto: fk-kolin.cz

Tomáš Šulc | 17.08.2019 | přečteno 348x

Po nezdaru v 1. kole MOL Cupu čekal na kolínský tým druhý divizní zápas. Ani v tomto mači však kolínští nedokázali urvat vítězství, Vysokému Mýtu podlehli 0:2.

Oproti pohárovému zápasu s Ústí nad Orlicí opět nastalo několik změn v základní sestavě. Do ní se zpět vrátili Vácha, Škoda, Vebr či Ondrušík. Levý obránce zůstal stejný, nejmladší hráč kádru - David Koděra, který se v posledních zápasech ukazuje ve skvělém světle. Do kolínské svatyně se tentokrát postavil opět Michal Kubát.

Začátek utkání vypadal pro Kolíňáky velmi slibně. Už ve dvanácté minutě se hráči radovali ze vstřelené branky - razantně vypálil Ondrušík, jeho pokus brankář Černík vyrazil a následně hlavou úspěšně zakončil Vondráček. Po chvilkové euforii přišlo zklamání, neboť i tentokrát se jednalo o ofsajd, který asistent rozhodčího zahlédl a odmával. Po několika minutách přišla studená sprška - Mokrejš nacentroval na hlavu Hrubého, který z blízkosti nedal Kubátovi šanci - 0:1. Veselo mohl v Borkách udělat ve 20. minutě Ondrušík, který byl vyslán do samostatného úniku na hostující branku. V poslední chvíli ale chtěl přihrát doleva, ovšem zde byla pouze připravená žlutočerná obrana. Ve 25. minutě zachytil dobře přihrávku Koděra, ani jeho střela ale cestu do sítě nenašla a skončila vysoko nad brankou. V poslední pětiminutovce zahrozili opět hosté - ve 40. minutě prověřil Kubáta opět Hrubý. Tentokrát se parádním zákrokem blýskl domácí brankář.

Druhý poločas se nesl téměř ve stejném duchu. V 58. minutě Veselý vybojoval míč, ke kterému se posléze dostal Ondrušík. Ve vápně si ho hlavou opět našel Vondráček, tentokrát byl úspěšnější hostující brankář. V 65. minutě kolínský gólman podcenil situaci a míč nevyrazil zcela ideálně. Jeden z útočníků se placírou pokusil přehodit Kubáta, což se mu i povedlo, ale míči cestu do sítě překazil výborným zákrokem jeden z kolínských beků, který ho vykopl z brankové čáry. Vítězství hosté pečetili v 77. minutě, kdy se trefil Wimmer.

Kolínští tak dnes utrpěli hořkou porážku. Odčinit ji ale budou moci hned za týden, kdy zajíždí opět do Hlinska.

Branky: Hrubý, Wimmer

Rozhodčí: Němec - Eibl, Radina

ŽK: Šindelář, Veselý - Hock, Žák, Tlapák

Diváci: 100

FK Kolín: Kubát - Koděra, Šlehofer, Škoda, Čapek (46' Urban) - Vácha, Ondrušík, Vebr (46' Veselý), Šindelář (73' Zelenka), Němeček - Vondráček

SK Vysoké Mýto: Černík - Hock, Kouřil, Valášek, Tomášek (59' Tlapák), Hrubý, Fišer (44' Žák), Mokrejš (71' Novák), Rezek (59' Wimmer), Dvořák (K), Zavřel (76' Stránský)

Diskuze k článku