SD | Náchod 3:4 Kolín

Foto: fk-kolin.cz

Tomáš Šulc | 20.08.2019 | přečteno 395x

Děsivá první půle málem utkání dala konečný ráz, pak se děla excelentní stíhací jízda kterou zažehl střídající Němec s Chaloupkou! Obrovským vítězstvím vůle se může pyšnit tým po výjezdu na půdu FK Náchod. Utkání jsme začali stejně nešťastně jako přípravné utkání s Kutnou Horou. Nechali jsme tvořit soupeře a čekali s odstupem na jeho pohyb. Bez aktivního presinku tak opticky soupeř měl více ze hry, byť nebyl nebezpečný v koncovce. Tedy, ihned v začátku utkání se podařila náchodským nádherná kolmice po které ale domácí útočník na Holého v brance nevyzrál, dá se ale říct, že to byla jediná skutečná gólová příležitost prvního poločasu. Utkání z mého pohledu nebylo pohledné, čemuž jsme přispěli hlavně my. Takovou mizérii a fotbal bez přihrávky, nabídky, doplňování , to skutečně předvádět nechceme. Ve 24 minutě tak domácí, světe div se, dali úvodní branku. Na nepovedený centr reagoval gólman Holý výběhem, v souboji ale byl o zlomek déle a odražený balón tak doputoval jako dar před střelce domácích. My do konce půle nic nezměnili a dál drželi velké hřiště, co nám vůbec nevyhovuje. Vše se hrálo na dlouhé balóny a tím jsme prakticky vyřadili vlastní záložní řadu ze hry.

V druhé půlce utkání pak byla naše hra přeci jen lehce lepší, nebylo to ale nic, s čím bych mohl být spokojený. Tým se tlačil více dopředu a domácí tak využili otevřených zadních vrátek ke skórování a dostali se tak dvěma zásahy do vcelku jasného vedení 3:0. Nám v té době již musel ze hry odejít Jedlička, kterému se po srážce z první půle motala hlava a bohužel má lehčí otřes mozku. Jelikož se nám nedařilo naší hrou, sáhlo se k riskantní hře na tři obránce jednoho defenzivního záložníka a čtyři záložníky podporující dvouhlavý útok. Tam skvěle Pelikána doplnil svým aktivním pohybem mladý Němec a v záloze hrál velkou úlohu i Chaloupka, kterému jsem měl v přípravě důvod mnohé vyčítat pro přílišné a pomalé držení míče a hru na malém prostoru. Oba tak společně přispěli k tlaku, kterému najednou náchodští nezvládali odolávat a nám se ukázalo, proti jak nevalné defenzivě se nám 70 minut nedařilo. V 80 minutě tak skóroval právě Němec, o minutu později Pelikán a v 87 minutě srovnal Exner. V této desetiminutovce nás dokonce dvakrát zastavil praporek, jestli však šlo nebo nešlo o postavení mimo hru, to ze své pozice jen těžko mohu soudit. V penaltové bitvě o druhý bod do tabulky tak rozhodla naše psychická výhoda, soupeř byl v té době velmi dole a zatím co my jsme skórovali z puntíku neomylně, soupeře vychytal Holý. Za předvedenou hru šlo téměř o nezasloužené vítězství, na druhou stranu, domácím by vítězství za nezachycený závěr taky nenáleželo oprávněně a penalty, to je pak loterie. Oceňuji ale obrovskou mentální sílu našeho mladého týmu v neuvěřitelnou víru v sebe sama, která rozhodla. Uvedl trenér Michal Pluhař.

Diskuze k článku