SD | Csaplárova past spolkla i naše starší dorostence

Foto: fk-kolin.cz

Tomáš Šulc | 27.08.2019 | přečteno 236x

SD | SK Sparta Kolín 2:3 FK Admira Praha

"Utkání se mi hodnotí velmi těžce. Když člověk ztratí vyhrané utkání, je to vždycky nepříjemné ale nám se něco podobného povedlo v minulém kole. Nyní jsme tou obětí my. Je potřeba říct, že tým Admiry nehrál vůbec špatně, naopak, začal zostra a hrál velmi hezkou, nátlakovou hru a již ve třetí minutě orazítkoval břevno. Následně však z protiútoku ihned inkasoval a my tak měli velkou výhodu. Dařilo se nám hrát trpělivě a aktivního soupeře vyšťavit, když se rozbíjel o dobře fungující hráz. Organizačně naše hra byla dobrá a soupeři došel kyslík. V té době jsme zahodili dvě veliké brankové příležitosti, soupeř se také dostal ke krásné střele z dálky, s tou si však Holý bravurně poradil. Tlak byl ale z naší strany veliký a před přestávkou se podruhé trefil Pelikán, tentokrát hlavou.

Do druhé půle jsme měli vstup jako hrom, bohužel přišel v zakončení kolaps a my tak neproměnili dvě tisíciprocentní šance. O pár minut později stejně laxně v zakončení neobstál Exner a soupeř korigoval výsledek, kdy jsme soupeři dali spousta prostoru. V té době jsem začal být značně nespokojený, jednak na hřišti bylo spousta osobních svárů a hra tak zbytečně začala postrádat týmovou koncentraci. Naše obranná čtveřice začala chodit příliš hluboko do vlastní defenzivy a soupeři tak umožnila snadnější přechod do útoku a využití křídelních míčů. Jestli hráče varuji před agresivitou v oblasti pokutového území, tak jsem měl velký důvod se zlobit při standardce, která předcházela druhému gólu. Jsou situace, které se dají hasit pouze za cenu faulu, a pak jsou situace, kdy se soupeři daruje tato výhoda a to z důvodu hlouposti a nedisciplinovanosti.

My tak touto vinou přišli o vedení, když nemastně, neslaně zahraný přímý volný kop odskočil na terénu tak, že přeskočil přes ruku gólmana Holého. Ten nás následně ochránil od branky, když vychytal soupeře na brankové čáře. My měli v té době nebezpečnou pravou stranu, bohužel přicházelo špatné řešení a když gólové šance neproměnil Škorpil s Pelikánem, produktivitu nám ukázal soupeř, kdy hlavičkou v záklonu dvě minuty před koncem loboval našeho gólmana. My pak v další stoprocentní šanci netrefíme branku a tak v Kolíně překvapivě zvítězil náš soupeř.

Z utkání si nesu dvě věci, organizace v obraně ve druhém poločase nebyla dobrá, Buď budou hráči plnit fyzické atributy hry, nebo se budou na utkání koukat z lavičky. Stejně tak budu řešit nedisciplinovanost. Není možné po 45 minut hráče v zadních řadách nabádat ke změně herního stylu, aby na to nebylo reagováno. Naštěstí máme kam sáhnout. Tohle totiž bylo utkání ztracené na základě nevyužití vlastních možností. Nevím na co se v utkání kdo šetřil, Jsem strašně nazlobený na kluky, na které bych měl spoléhat." Uvedl trenér Michal Pluhař.

Diskuze k článku