Kubát v roli kolínského spasitele

Foto: fk-kolin.cz

Tomáš Šulc | 31.08.2019 | přečteno 269x

FK Kolín - Sparta Kutná Hora 2:1 po pen.

Čtvrté divizní kolo se pro Kolín neslo v duchu místního derby. V poslední srpnový den hostili kolínští fotbalisté kutnohorskou Spartu. Těsný náskok soupeře se do závěrečného hvizdu naštěstí povedlo srovnat, a co víc, v penaltovém rozstřelu byl Kolíňáci opět stoprocentní a získali z derby dva body.

První poločas na hřišti jasně opanovalo domácí mužstvo. Ve 14. minutě se ve skvělé příležitosti ocitl Veselý. Jeho nebezpečný pokus hlavou ale zamířil pouze mimo kutnohorskou branku. O chvíli později to stejným způsobem zkoušel i Šindelář, jenže i jeho pokus byl nepřesný. Kutnohorští se během prvního poločasu moc do ofenzivy nezapojili, na druhé straně však Kolíňáky trápila nepřesná koncovka nebo i brankář Malý, jako tomu bylo ve 36. minutě. Veselý dostal balon za obranu a v cestě mu stál pouze ochránce sparťanské svatyně, který z tohoto minisouboje vyšel jako vítěz. Hostující fotbalisté byli téměř zasypáni modrobílými pokusy o vstřelení branky. Velmi iniciativním kandidátem byl již několikrát zmíněný Dominik Veselý, jenomže ani jeho třetí šance, tentokrát hlavou po centru Váchy, vedoucí gól nepřinesla.

Nejen na šance Kolín po prvním poločase dominoval. Statistiky jsou jedna věc, stav skóre druhá - 0:0.

Druhá polovina mače už nebyla tak "jednoznačná", jako ta první. Kutnohorští už domácí tolik nepouštěli do šancí a sami se více hnali do útočného pásma. Netrvalo dlouho a byli odměněni - jejich vůbec první střela na kolínskou svatyni skončila branku, když se v 53. minutě trefil Semrád. Kolíňáci se dlouho snažili prolomit svou střeleckou smůlu, nepodařilo se to ani Ondrušíkovi, který v 78. minutě razantně protáhl rukavice kutnohorského Malého. Téměř nikdo už nevěřil ve vyrovnání a po průběhu zápasu by pro náš celek byla prohra 1:0 krutým výsledkem. Kdo si ale počkal až do konce, ten jistě nelitoval! V 92. minutě se zahrávala poblíž rohu hřiště standardní situace - balon se dostal do vápna. Zde se nakonec nejlépe zorientoval brankář Michal Kubát, který tak poslal utkání do penaltového rozstřelu, když balonem rozvlnil brankovou síť!

V penaltách jsme byli opět stoprocentní, stejně jako v utkání 1. kola s Velkými Hamry. Zaváhání v 5. sérii potrestal potvrzující penaltou Milan Vácha, který tak rozhodl o přídělu druhého bodu ku prospěchu Kolína.

Příští týden odehrají Kolíňáci další divizní utkání, tentokrát na půdě nováčka z Libiše. Tento duel se odehraje v sobotu 7.9. od 10:15 hodin.

Branky: Kubát - Semrád

Rozhodčí: Babka - Novotný, Tesař

ŽK: Šindelář, Ondrušík, Škoda - Nekvinda, Wolf, Šindelář, Hradílek

Diváci: 290

FK Kolín: Kubát - Koděra, Štancl, Škoda, Němeček, Veselý, Šindelář, Rosendorf, Vondráček (K), Ondrušík, Vácha

Sparta Kutná Hora: Malý - Bílek, Exner, Saulich, Franc (K), Piskač (37' Semrád), Nekvinda, Wolf, Vlášek (46! Marek), Šindelář (87' Kolůvek), Hradílek (80' Cimr)

Diskuze k článku