SD | Před utkáním s lídrem soutěže dvakrát vítězně.

Foto: fk-kolin.cz

Tomáš Šulc | 04.09.2019 | přečteno 373x

"Dvě odlišná utkání má za sebou kolínský tým U19. Ve středu jsme sehráli zápas na jednu branku a do druhé půle mohli hodně improvizovat, v sobotním utkání se odehrál boj hodný divizní soutěže, ve kterém změna rozestavení přinesla kýžené tři body.

Středeční dohrávka k nám přivála tým pražských Střešovic a byť to od nich nebylo odevzdané utkání, kvalita byla jednoznačně na naší straně. Od začátku nebylo pochyb, kdo z utkání vytěží tři body.

My se tři tréninky před utkáním zaměřili na zdokonalování jak útočného presinku, tak přenášení hry do křídelních prostor s přihrávkou či centrem do finální fáze. Klukům se toto v utkání mimořádně dařilo. Prakticky všechna gólová zakončení měla počátek v zavedení hry po křídlech. Po poločasovém vedení 4:0 se již jen dohrávalo .

To zápas s žižkovskou Viktorkou byl úplně jiný, Viktoriáni prvních třicet minut v totálním fotbale, skvělé zajišťování, rychlé přechody ale narážející na naší pevně sevřenou obranu s předsunutím v záložní řadě. Přesto se jim povedla neskutečná kolmice a zaslouženě se tak soupeř ujal vedení. Po třiceti minutách však soupeř začal šlapat vodu a vysoké tempo začalo z jejich strany uvadat. Bohužel my toho ještě v první půlce utkání, přes řadu příležitostí, nedokázali využít. Do druhé půle tak bylo vsazeno vše na kartu vítězství a změnou taktiky jsme soupeře prakticky již vůbec k ničemu nepustili. V rozestavení 3-5-2 jsme našli obrovskou sílu a přes náročnost v defenzivě se nám tak povedlo soupeře úplně vykolejit. Nejprve srovnal Nevečeřal a čekalo se, kdy přidáme druhou branku. Soupeř bohužel z ojedinělé standardky šel krásně do vedení, aby záhy vyrovnal další čerstvý "muž" na hřišti, Němec. Následně to bylo o velkém dobývání, kdy se nám podařilo Tichým vstřelit zpoza vápna chytrým obloučkem vítězný gól.

Soupeř se pak vydal ze zbytku sil a utkání bylo velice nebezpečné až do konce, vyrovnat se však žižkovským nepodařilo. My tak máme velmi vydřené utkání za sebou vítězně. Na sobotu nás čeká lídr soutěže, Bohemians Praha, která zatím v soutěži neobdržela ani branku a který v posledním utkání deklasovala do té doby lídra soutěže 7:0!

Bude to tedy pro nás asi totálně odlišný fotbal oproti dosavadním, kvalita bude zřejmě u bohemáků veliká, což mi potvrdil pozorovatel z právě zmíněného utkání. My však zbraně předem neskládáme, pokusím se kluky zbláznit co to jen půjde!" Uvedl trenér Michal Pluhař.

Diskuze k článku