Z Libiše s plným počtem bodů

Foto: fk-kolin.cz

Tomáš Šulc | 07.09.2019 | přečteno 314x

Páté divizní kolo přineslo souboj nováčka soutěže z Libiše s Kolínem. Mírný favorit tohoto duelu, Kolín, splnil svou předzápasovou roli a z Libiše si odvezl po vítězství 3:1 plný počet bodů.

Zápas připomínal mač z minulého týdne, ve kterém Kolíňáci hostili Kutnou Horu. Ovšem s lepším koncem a střelecky produktivnějším průběhem. Kolínští fotbalisté se dostali díky Petru Ondrušíkovi do vedení už ve 2. minutě zápasu. Stejně jako v derby s kutnohorskou Spartou, i nyní se kolínští dostávali do slibných příležitostí. V několika z nich neuspěli, ale dvoubrankové vedení si ještě během prvního poločasu dokázali vypracovat, když se ve 26. minutě trefil kapitán Jiří Vondráček.

Druhá půle byla ze strany Kolína o něco pasivnější. Domácím se povedlo na začátku druhé pětačtyřicetiminutovky dokonce trefit tyčku kolínské branky. V 58. minutě ale opět úřadovali hosté - svou střeleckou smůlu dokázal zlomit Milan Vácha, který tak vnesl na hostující stranu větší klid do zbývajících minut utkání. Domácím se ale povedlo skóre regulovat, v 71. minutě upravil na konečných 1:3 Ondřej Hamada.

Kolín tak poprvé v nové sezoně dokázal vybojovat všechny tři body. Příští sobotu hostíme v Borkách od 10:15 hodin dalšího rivala - SK Polaban Nymburk!

Branky: Hamada - Ondrušík, Vondráček, Vácha

Rozhodčí: Novotný - Rychtář, Dohnal

ŽK: Macháček, Bíba, Stibora, Šobr - Šlehofer

Diváci: 100

FK Kolín: Kubát - Štancl, Němeček, Veselý, Vondráček (K) (80' Zelenka), Šindelář, Vácha (71' Rosendorf), Šlehofer, Škoda (88' Bareš), Ondrušík (51' Urban), Koděra

TJ Sokol Libiš: Brožek - Macháček (K), Pešek, Bíba, Přibyl (61' Hamada), Stibora, Očovan, Beneš (46' Šobr), Tylšar (46' Kvída), Škoda, Dušek (46' Vaněk)

Diskuze k článku