Derby ve prospěch Kolína!

Foto: fk-kolin.cz

Tomáš Šulc | 19.09.2019 | přečteno 202x

Dosud poslední divizní kolo přineslo do Kolína další mač v podobě derby s nymburským Polabanem. Se soupeřem, který se v dosavadní sezoně velmi trápí především směrem do útoku, neboť před vzájemným duelem se 4 zápasy v řadě nedokázal prosadit. Jinak tomu nebylo ani v Kolíně, odkud nakonec nymburští odjeli po prohře 2:0 s nepořízenou.

Během prvního poločase se ale střelecky trápily oba celky. Nymburskou několika zápasovou impotenci však mohl jeden z jeho hráčů zlomit ve 31. minutě, kdy pohlednou kličkou obešel domácího brankáře a poslal míč do zcela odkryté branky. Razantní stopku mu ale vystavil Šlehofer, který hrozící nebezpečí uhasil z brankové čáry. Na druhé straně se o otevření gólového účtu snažil i třeba Vondráček, jeho hlavička ale zamířila pouze mimo nymburskou branku.

Začátek druhé půle byl pro Kolín snový. Už ve 47. minutě se na hostujícího gólmana řítil zcela osamocený Milan Vácha, který následně, byť tečovaně, poslal míč do svatyně Polabanu – 1:0. V 57. minutě se gólový účet rozrostl o dalšího střelce. Autor první branky, Vácha, přihrál balon do vápna na Petra Němečka, který nedal nymburskému Plačkovi šanci – 2:0. V kolínských Borkách tak panovala skvělá atmosféra a pohoda, která i nadále dostávala domácí do gólových šancí. V 69. minutě se do šance dostalo duo Stehno – Vondráček. K další brance to už ale nevedlo. V 90. minutě orazítkoval tyč po hlavičce Šlehofer. Skóre se do posledního hvizdu hlavního sudí nezměnilo a Kolín tak mohl slavit další tříbodové vítězství.

V dresu Nymburka se také objevilo jeden hráč, který v nedávné době oblékal dres modrobílý. Poté ale došlo k závažnému zranění při derby v Čáslavi a jeho kariéra byla na dlouhou dobu přerušena. Řeč je o Honzovi Lukešovi, který se již plně uzdravil a opět rozdává radost na hřišti. Hanzi, přejeme hodně štěstí a hlavně pevné zdraví!

Branky: Vácha, Němeček

Rozhodčí: Rychtář – Slavíček, Tryzna

ŽK: Ondrušík, Stehno – Dudla T., Mařík, Bohdan, Dudla M.

Diváci: 140

FK Kolín: Kubát – Štancl, Němeček, Veselý (46‘ Stehno), Šindelář (68‘ Urban), Vondráček (K) (88‘ Bareš), Ondrušík (82‘ Zelenka), Šlehofer, Koděra, Škoda, Vácha (84‘ Rosendorf)

SK Polaban Nymburk: Plaček – Vyskočil, Bejbl, Koubský, Vobořil (60‘ Korec), Lukeš, Dudla T., Škarecký (K) (72‘ Vaníček), Mařík, Podzimek (72‘ Dudla M.), Bohdan

Diskuze k článku