Kolín pokračuje na vítězné vlně

Foto: fk-kolin.cz

Tomáš Šulc | 30.09.2019 | přečteno 245x

Poslední říjnová sobota znamenala další důležité klání, ve kterém kolínští fotbalisté hostili v Borkách celek FC Horky nad Jizerou. Papírové předpoklady hovořily lépe pro Kolín, který v posledních několika zápasech chytil dobrou formu. Ta se domácího mužstva držela i tentokrát a Kolín tak pokračuje na vítězné vlně. V Borkách Kolíňáci porazil FC Horky nad Jizerou 2:1.

Hlavní iniciativy se Kolíňáci ujali už od první minuty. Již v té první minutě utkání se do šance dostal Ondrušík, jenže jeho hlavičce chyběla větší razance a hostující brankář si s tímto pokusem poradil. O další pokus hlavou se pokoušel ve 14. minutě Vondráček. Po standardce zamířil míč na jeho hlavu, jenže tentokrát scházela větší přesnost a balon tak letěl mimo tři tyče. Poté následovala šance jako hrom - ve 21. minutě se řítil na zcela osamoceného horeckého gólmana Vácha. V kritickém momentu ale selhal a poslal míč vedle horecké svatyně. Otevření gólového účtu se kolínští fotbalisté dočkali ve 39. minutě - z bezprostřední příležitosti nedal hostujícímu brankáři šanci kapitán Jiří Vondráček - 1:0!

Po poločase tak Kolín vedl zaslouženě 1:0. Druhý poločas už nebyl tak zcela přesvědčivý z pohledu domácího Kolína, ovšem i přesto měli více ze hry. V 61. minutě, podobně jako v první půli, se před Durovem ocitl opět Vácha. Ani napodruhé se mu však nepovedlo skórovat. O pár minut později další radost ze vstřelené branky přišla - k míči se po pohledné kombinaci dostal znovu Jiří Vondráček, který si nejprve elegantní kličkou posunul míč doleva a následně ho velmi přesně poslal do horecké sítě - 2:0. Hosté ale z téměř rozhodnutého utkání dokázali udělat drama - v 72. minutě kolínští přežili díky Kubátovi hlavičku po rohu jednoho z hostujících. S dorážkou už si ale defenziva neporadila a Tarasiuk tak snížil na 2:1. V 91. minutě poté přišla kratší série rohových kopů, ze kterých hosté silně zahrozili. Branka už ale nepadla, Kolín si pohlídal těsné vedení a ve finále si připsal další 3 cenné body, které ho drží na 4. místě divizní tabulky skupiny C!

Branky: 2x Vondráček - Tarasiuk

Rozhodčí: Braun - Kvaček, Depeš

ŽK: Vácha - Borek, Slicho, Krčmář

Diváci: 100

FK Kolín: Kubát - Štancl, Urban (69' Rosendorf), Němeček, Šindelář (63' Stehno), Vondráček (K), Ondrušík (80' Zelenka), Šlehofer, Koděra, Vácha (64' Veselý), Škoda (84' Bareš)

FC Horky n. J.: Durov - Baisa, Borek (K), Machů, Mbah (53' Kovalov), Šťastný, Novák, Kasík (81' Popovič), Slicho, Bílek (65' Tarasiuk), Krčmář

Diskuze k článku