Vondráčkův hattrick napomohl k demolici Trutnova

Foto: fk-kolin.cz

Tomáš Šulc | 12.10.2019 | přečteno 442x

Kolínští před utkáním chtěli odčinit smolnou prohru z Dvora Králové. V cestě jim ovšem stál Trutnov, který byl za Kolínem o pouhý bod. Po zápase je vše ale jinak, Kolíňáci složili reparát na výbornou a po skvělé kanonádě doslova zničili MFK Trutnov 6:0.

Zpočátku mače ovšem hosté vystrkovali růžky. Již v 7. minutě otestovali připravenost domácího Kubáta. O pět minut později z dobré pozice pálil jeden z útočících hráčů těsně vedle kolínské branky. A tak o slovo na hřišti přihlásil Kolín. Ve 13. minutě proklouzl obraně Urban, který následně obehrál trutnovského brankáře. Ten "Urbyho" zastavil, ovšem za cenu faulu, takže si vysloužil žlutou kartu a Kolínu nabídl výhodu pokutového kopu. Míč si k puntíku postavil kapitán Jirka Vondráček, který ho zkušeně proměnil a otevřel gólový účet. V tento okamžik se nastartoval kolínský gólostroj. V 17. minutě Šindelář vyslal za obranu opět Vondráčka, který se z vyložené šance nemýlil - 2:0. O chvíli později opět domácí bušili na trutnovská vrata - Ondrušík přihrál do vápna, zde se balonu ujal Němeček. Jeho střela ovšem skončila tečovaně o jednoho z obránců v zámezí. Třetí branka padla ve 38. minutě. Koděra se ujal rozehrávky standardní situace a poslal balon přesně na připraveného Honzu Škodu, ten hostujícího brankáře překonal a zvýšil na 3:0. V závěru prvního poločasu musel zasáhnout i kolínský brankář - na dvakrát zneškodnil hostující defenzivu a udržel jednoznačný náskok do druhé půle.

Na začátku druhé pětačtyřicetiminutovky zavelel opět kapitán. Ve vápně se zorientoval jako první a chladnokrevně zakončil. Jirka Vondráček tak završil svůj hattrick - 4:0! V 55. minutě se do hry dostal Zelenka a jeho první kontakt s míčem na hřišti vypadal nadějně. Jenže jeho prudká střela skončila pouze na boční síti. Chuť si spravil o deset minut později, když míč uklidil pěkně k tyči - 5:0! Kolínským "bůr" v hostující síti nestačil a nadále se sympaticky snažili vstřelit další branky. Jejich snaha vniveč nepřišla, naopak - v 78. minutě se z větší vzdálenosti napřáhl Filip Stehno. Střela trefila prvního obránce, ale od něho to dále letělo do svatyně, když takovým obloučkem přeletěla Šťastného. V poslední minutě se zcela sám řítil ještě Vácha, jeho šance ztroskotala na připraveném brankáři.

Kolín si tak připisuje další cenné body a vylepšil si svou bilanci vstřelených branek a skóre celkově. V dalším kole se modrobílí pokusí vyloupit Ostrou!

Branky: 3x Vondráček, Škoda, Stehno, Zelenka

Rozhodčí: Doubek - Kolátor, Hádek

ŽK: Vondráček - Šťastný, Marks

Diváci: 100

FK Kolín: Kubát - Štancl, Stehno, Urban (61' Rosendorf), Němeček (46' Vácha), Šindelář (61' Veselý), Vondráček (K), Ondrušík (54' Zelenka), Koděra, Bareš, Škoda

MFK Trutnov: Šťastný - Makovský (K), Knap, Dvořák (67' Macek), Holubec (46' Landa), Zieris, Tobiáš (67' Marks), Valášek, Mařas, Doubic, Zezula

Diskuze k článku