KOLÍN JAKO PENALTOVÝ MISTR

Foto: Jan Kobzáň

Tomáš Šulc | 28.10.2019 | přečteno 423x

V sobotu se proti Kolínu postavil Letohrad. Do tohoto mače vyběhli domácí s několika změnami v sestavě. Oproti předchozím duelům se v základu neobjevili Němeček a Vondráček, naopak od prvních minut dostal prostor Zelenka. Po několika zápasové absenci se také od 68. minut dostal na hrací plochu Čapek. S touto pozměněnou sestavou dokázali Kolíňáci vybojovat 2 body, když se jim povedlo srovnat a následně udolat soupeře v penaltovém rozstřelu.

V prvním poločase by se vyložené brankové příležitosti daly spočítat téměř na prstech jedné ruky. Přesto ale byly! Hosté udeřili jako první – v 17. minutě se po zmatku v obraně dokázal prosadit Ráliš, když vypálil z hranice pokutového území. Domácí se poté snažili srovnat se svým soupeřem krok, bohužel se to ale dlouho nedařilo. V největší šanci se ocitl Urban ve 33. minutě, když dostal balon za obranu. Koncovka ale nedopadla podle představ a stav se tak nezměnil. Chvilku před konce poločasu mohli hosté svůj náskok ještě navýšit. V cestě ke dvoubrankovému vedení jim však stála dobře postavená branka kolínského Kubáta, neboť balon skončil pouze na tyči.

Ten očekávaný moment, tedy srovnání skóre na 1:1, nastal až v závěrečné dvacetiminutovce. V 71. minutě využil chybu v letohradské obraně Daniel Bareš, který skluzem prodral míč za záda Martinovského. Do závěrečného hvizdu základní hrací doby už míč nerozvlnil ani jednu brankovou síť a o vítězi musely rozhodnout penalty. V nich byli Kolíňáci opět suverénní a vykopali tak druhý, bonusový bod ve prospěch Kolína.

Fotogalerie: Foto: Jan Kobzáň | jackfoto.cz

Branky: Bareš – Ráliš

Rozhodčí: Trojan – Baum, Radina

ŽK: Štancl, Šindelář, Škoda – Kabourek, Kundrt, Macek

Diváci: 110

FK Kolín: Kubát – Stehno (59‘ Veselý), Štancl, Urban (78‘ Němeček), Šindelář, Ondrušík (59‘ Rosendorf), Koděra, Bareš, Škoda (K), Vácha, Zelenka (68‘ Čapek)

FK Letohrad: Martinovský (92‘ Truhlář) – Trnka (79‘ Lorenc), Ráliš, Chládek, Strasser, Kabourek, Kundrt, Štepán, Macek (67‘ Krejčí), Kail, Hiller (68‘ Zbudil)

Diskuze k článku