KOLÍN VÍTĚZEM DERBY!

Foto: fk-kolin.cz

Tomáš Šulc | 09.11.2019 | přečteno 487x

FK Kolín - FK Čáslav 3:1 (2:0)

Čtrnácté divizní kolo se pro Kolín neslo v duchu derby. V sobotu 9. 11. hostili Kolíňáci v Borkách celek FK Čáslav. Utkání s rivalem se vždy odehrává v ostřejší atmosféře, která nechyběla ani tentokrát a navíc byla okořeněna vcelku nepříznivým počasím. S těmito podmínkami se lépe vypořádali kolínští, kteří nakonec brali vítězství v poměru 3:1!

Před úvodním hvizdem také proběhl jeden slavnostní ceremoniál. Předseda FK Kolín, Vladimír Zeman, společně s kapitánem Jirkou Vondráčkem předali Žanetce Hruškové a její mamince šek na vybranou částku za uplynulý rok. V konečném součtu se jedná o 26.000 Kč! Na památku také Žanetka dostala plyšového jednorožce a míč podepsaný kompletním "A" mužstvem! Děkujeme, že pomáháte s námi!

Vstup do zápasu měli domácí jako hrom. Už ve 2. minutě propálil čáslavského brankáře Honza Škoda. To ovšem nebylo z velkolepého nástupu kolínských hráčů do zápasu vše - v 8. minutě proměnil nařízený pokutový kop Jiří Vondráček a do žil modrobílých se vlil klid na zbytek zápasu. Domácí na hřišti dominovali a čáslavští hráči se nemohli dostat do finální fáze. Ve 21. minutě se jim to ale přeci jen povedlo. Jeden z čáslavských sice překonal Kubáta, v cestě mu ale poté stál kolínský obránce, který celou situaci skvěle uhasil.

Po prvním poločase tak Kolíňáci vedli díky dvěma brankám v úvodu zápasu 2:0.

Druhý poločas vypadal téměř totožně, jako ten první. Kolín určoval tempo hry a vytvářel si šance ke vsítění dalších gólů. V 60. minutě se blýskl čáslavský Hartych - ve vápně se dostal k míči Škoda, již zmíněný gólman byl ale výborně připraven. O zhruba 3 minuty později se před brankou ocitl Bareš, jeho pokus hlavou ale zamířil mimo tři tyče. Poté udeřili hosté - v 68. minutě snížil na 2:1 hlavou Ronovský. Tím čáslavská efektivita skončila a úřadovali opět Kolíňáci. V 77. minutě Vácha ve skluzu posunul míč na Čapka, s jehož tvrdou ranou měl hostující brankář velké problémy a vyrazil míč pouze k Veselému. Ten balon netrefil zcela ideálně a pro Hartycha už to byla jednoduchá práce. O upevnění vedení se v 83. minutě postaralo duo Koděra - Bareš. První zmíněný, David Koděra, se ujal zahrávání standardní situace. Do pokutového území vyslal skvělý balon, který padl na zadní tyči přímo na hlavu Daniela Bareše, který tak zvýšil na 3:1.

Branky: Škoda, Vondráček, Bareš - Ronovský

Rozhodčí: Dohnal - Štefan, Lafek

ŽK: Bareš, Škoda - Richard, Mráz, Petrů, Strnad

Diváci: 120

FK Kolín: Kubát - Stehno (84' Šindelář), Štancl, Urban (71' Veselý), Němeček, Vondráček (K), Šlehofer, Koděra, Bareš (90' Zelenka), Škoda (71' Čapek), Vácha (88' Rosendorf)

FK Čáslav: Hartych - Richard (85' Svoboda), Para (63' Čuchal), Jelínek (84' Trekoval), Vančura (K), Mráz, Ronovský, Petrů (73' Král), Strnad, Hannich, Mach (63' Váňa)

Diskuze k článku