I přes velkou ztrátu je derby naše.

Foto: Jan Kobzáň

Tomáš Šulc | 20.11.2016 | přečteno 1980x

Utkání se neslo v duchu opravdového derby. Domácí Čáslav byla na dnešní utkání příliš namotivovaná a chtěla vyhrát. Se stejným cílem ale do utkání šel i Kolín.

V prvním poločase jsme i po množství šancí branku neviděli ale k vidění byl trestuhodný zákrok jednoho z domácích. Ve 43. minutě se při zákroku Jeníčka na kolínského Lukeše zatajil dech všech přítomných diváků. Brutálním zákrokem skoro na kriminál "sestřelil" Honzu Lukeše, který byl následně po ostrém střetu odnesen na nosítkách do kabiny (bližší info o zranění dodáme později). Domácí Petr Jeníček obdržel červenou kartu a dohrál (info i z DK dodáme po rozsudku). Po dlouhé pauze se ale začalo hrát. Zraněného Honzu Lukeše nahradil Matěj Novák a tímto skončil první poločas.

Do druhé půle nastoupil aktivnější a lepší Kolín. To se projevilo na stavu utkání. V 65. minutě nás dostal do vedení František Rybařík a pro hráče i přítomné kolínské fanoušky bylo alespoń o trochu veseleji. Čáslav zkoušela dobýt obranu Kolína ale přes zkušeného Nešpora se Šourkem neměli domácí útočníci šanci. Čáslav se vytáhla a změnila styl hry - začala hrát jen na tři obránce. Toho využila v 88. minutě parádně dvojice Novák - Čapek. Novák precizní přihrávkou nahrál na osamoceného Adama Čapka a ten doslova vykoupal domácího brankáře a zvýšil na konečných 2:0. Po zápase si hráči ještě zpestřili vítězství v derby vítěznou děkovačkou.

„Čáslav je doma zvyklá na těžký terén, míče hodně nakopává. S tím jsme se vyrovnali celkem dobře. Utkání bohužel poznamenal zákrok ke konci první půle, který pro našeho hráče nedopadl vůbec dobře. Druhý poločas si rozhodčí už pohlídal, pískal každý souboj. Nám se proti oslabeným domácím podařilo získat trochu tlaku a z něj jsme vytěžili první gól. Potom domácí zlobili hlavně po standardních situacích, naštěstí jsme je přečkali a v závěru jsme vstřelili druhý pojišťovací gól." Uvedl trenér Jiří Biško.

Branky: Rybařík, Čapek

Rozhodčí: Teubauer - Kapoun, Vaňkát

Diváci: 250

ŽK: Špičák (Čáslav)

ČK: Jeníček (Čáslav)

Sestava: Stehno – R. Biško, Zdeňka, Šourek, Nešpor – Čapek (90. Veliký), Němeček (90.+1 Ludvíček), Brunclík, Seifert (76. Bora) – Lukeš (45. Novák), Rybařík (83. Procházka).

FOTO: http://jacklin.rajce.idnes.cz/FK_Caslav_-_FK_Kolin_0_2_0_0/

Diskuze k článku