Vítězný start do jarní části Divize

Tomáš Šulc | 12.03.2017 | přečteno 1239x

Kolín se dostal velmi rychle do vedení - v 5. minutě fauloval v pokutovém území hostující brankář Tetour a nejen že obdržel žlutou kartu, ale také byla nařízena penalta. Tu s přehledem proměnil David Brunclík. O zhruba dvě minuty později se prosadil Petr Němeček a Kolín vedl už 2:0.

Až do 19. minuty vše probíhalo tak, jak mělo. Pak ale přišel rychlý brejk hostujících, který na poslední chvíli faulem řešil právě Petr Němeček. Ten obdržel červenou kartu a Kolín se dostal do oslabení, během kterého se hráči Ostré výrazně vytáhli směrem vpřed. Jejich snažení bylo dokonáno ve 37. minutě, to se jako jediný trefil hlavou Herzán.

V dalším průběhu zápasu si Kolín vypracoval ještě několik slibných šancí ale bohužel se je nepodařilo proměnit.

V závěru utkání fauloval ve vápně Nešpor hostujícího Maříka a hlavní sudí Starý nařídil pokutový kop i proti Kolínu. K balonu se postavil Josef Petlička ale jeho razantní střelu vystihl bravurním zákrokem Josef Ptáček.

V 87. minutě se na hřišti srovnal počet hráčů na obou stranách. Rozhodčí udělil druhou červenou kartu, tentokrát na straně Ostré. Martin Kouba si ji vysloužil za udeření jednoho z domácích loktem.

Více se už na hřišti nestalo a Kolín tak mohl slavit těsnou výhru 2:1! Vítězná děkovačka hráčů FK Kolín

"Měli jsme velmi dobrý vstup do utkání, kdy jsme po vypracovaných akcích dali dva góly. Pak jsme špatně vyhodnotili jednu situaci a přišel zkrat jednoho z hráčů a my šli zbytečně do deseti. V dalším průběhu jsme měli několik šancí na potvrzení výsledku, bohužel jsme žádnou neproměnili. Konec pro nás mohl být klidnější, ale ukázali jsme týmovost a charakter, což mě těší. Nikdo se už nebude ptát, jaký byl výkon v prvním jarním kole. Důležité jsou tři body. Hráči proto zaslouží absolutorium. Na náročném terénu jsme se utkali s kvalitním soupeřem." Uvedl trenér Jaroslav Havrda.