Rozhovor s Jiřím Holatkou

Foto: Jan Kobzáň

Tomáš Šulc | 12.04.2017 | přečteno 1542x

Kolín v neděli vyhrál nad Chrastavou jednoznačně 4:0. Jak byste zhodnotil toto utkání?

„Vidím to tak, že jsme do toho zápasu vstoupili s úmyslem vstřelit co nejrychleji branku. Šance jsme si sice vytvořili ale branku jsme nevstřelili a samozřejmě jsme mohli inkasovat a ten zápas by se pravděpodobně vyvíjel jinak, nicméně jsme neinkasovali díky brankáři Ptáčkovi, který nás momentálně v několika zápasech podržel. Pak vstřelil Vácha po individuální akci branku a to nás samozřejmě dostalo do hry. Myslím si, že jsme ještě do poločasu měli vstřelit i druhou. To se nestalo, nicméně soupeř tu hru musel druhý poločas otevřít a v ten okamžik jsme je začali přehrávat. Záložní řada se tentokrát hodně zlepšila směrem dozadu i dopředu a tudíž si připravovala tu předfinální fázi, kde jsme se dostávali do finálních přihrávek a začali jsme střílet branky. Myslím si, že jsme měli vstřelit tak ještě minimálně o jednu branku víc.“

Kde jste viděl ten zlomový moment zápasu?

„Zlom byl v situaci, kdy jsme neinkasovali. Do té doby jsme měli podle mě 2:0 vést. To se nepovedlo, samozřejmě fotbal je takový, že všechny příležitosti neproměníš, ale jsem rád, že jsme si vytvořili řadu brankových příležitostí a myslím si, že to byl z naší strany nejpovedenější zápas, co se týče útočné fáze.“

Další zápas už bude náročnější. Naše mužstvo vyrazí na hřiště Živanic, které jsou už na druhém místě. Co od tohoto zápasu očekáváte?

„Očekávám od toho dobrý fotbal. Měl jsem možnost vidět Živanice naživo i na videu a hrají fotbal a snaží se hrát kombinační fotbal a jsem přesvědčen, že by to našemu mužstvu mělo vyhovovat. V podstatě si to rozdáme s mužstvem, které je podle mého názoru nejfotbalovější v této skupině. Jedeme tam s plnou pokorou k soupeřovým kvalitám ale naše mužstvo podá maximální výkon k zisku třech bodů.“

Nyní k záležitostem ohledně klubu.

V FK Kolín jste zhruba od ledna. Proběhla nějaká výraznější změna od vašeho nástupu na post sportovního manažera?

„Prioritou je stabilizovat oddíl, to znamená po pádu z 2. ligy, po následném pádu z ČFL do Divize, kde je prioritou zastavit ten pád a vrátit mužstvo do režimu kvality, teď se bavím o A mužstvu, to si myslím, že se povedlo. Povedlo se nám citlivě doplnit mužstvo, aby hráči, kteří jsou v kádru byli schopni nahradit se navzájem na jednotlivých postech. To se nám také povedlo, že někteří hráči jsou schopni hrát na několika postech a jiní jsou schopni nahradit toho, kdo momentálně nemá formu nebo je zraněn, takže v tomhle směru jsem hodně spokojen. Nejsem spokojen s tím, co se stalo s mládeží a rád bych se všemožně pokusil, abychom i tu mládež nějak stabilizovali, také nějakým způsobem posunuli a především, abychom ji dostali do situace, kdy zase tady bude těch hráčů pokud možno co nejvíce, což se projevuje v dobrém slova smyslu u těch nejmenších, kde ti trenéři se tomu opravdu věnují. Musím říct, že potom, co se tady odehrálo s tou mládeží, že jsem potěšen nad tím, jak ti trenéři tady pracují u těch nejmenších a následně až k těm dorostům. Udělám určitě maximum pro to, aby ta mládež tady se zlepšovala a měla podmínky co nejlepší k tomu, abychom tady měli možnost se prosadit ve vyšších soutěžích.“

S jakou vizí jste přijal nabídku na tuto funkci?

„Moje dlouhodobá vize je stabilizovat oddíl k tomu, aby se nestalo to, co v x minulých letech zpátky, kde to mužstvo od jednotlivých postupů střídavě zase sestupovalo a opět střídavě zase vracelo do určitých soutěží. Tím chci říct, že z Divize postoupilo do ČFL, z ČFL šlo do 2. ligy, z 2. ligy spadlo, spadlo z ČFL, do Divize i do Kraje. Z krajského přeboru se to znova tahalo do Divize, do ČFL a do 2. ligy, teď opět to spadlo z 2. ligy do ČFL až do Divize. Já bych to rád nějakým způsobem stabilizoval a udělal všechno pro to, aby se Kolín opět pohyboval v ČFL v nějakém časovém horizontu a tam se v podstatě zabydlel. Hlavně aby předváděl kvalitní fotbal, aby se sem lidi chodili dívat na fotbal, aby doma byli lidi spokojení s fotbalem a s předvedenou hrou a to samé bych rád, aby ta mládež se vrátila na nějakou úroveň, která tady byla a které ty mety se ztratily. To je myslím práce všech trenérů, které obdivuji, jak s tou mládeží pracují a jak tady ti malí kluci naplňují naše hřiště.“

Diskuze k článku