Jarní neporazitelnost končí

Foto: Tomáš Šulc

Tomáš Šulc | 16.04.2017 | přečteno 900x

Pro kolíňáky to měl být zápas jara, který ještě mohl živit naději na vyšší umístění. Konec ale tak radostný nebyl. Od utkání se jistě očekávala velká vyrovnanost a pohledný fotbal. Nakonec kolínští padli Sokolu těsně 2:1.

Modrobílí vstoupili do utkání jednoznačně lépe a už v 15. minutě se po odpískaném faulu v pokutovém území na Jindřicha ujali vedení 1:0. Penaltu proměnil zkušený kapitán David Brunclík. Náhle Kolín jakoby přestal zcela hrát - aktivita se snížila a ve 40. minutě to hráči Živanic zužitkovali a srovnali na 1:1.

Do druhé půle šli kolínští s cílem navázat na úvod zápasu. To se jim docela dařilo. Zlepšili pohyb a domácí přehrávali. Bohužel v 74. minutě přišla pro Kolín studená sprška. Po ztrátě míče přišlo kruté potrestání - domácí Ujec vstřelil branku a završil skóre na konečných 2:1.

Hodnocení trenéra Havrdy:

"Zápasu by možná slušela remíza, ale tento zápas byl o maličkostech a detailech, šancí moc nebylo. Hrálo se ve středu pole, ale dnešní fotbal se rozhoduje ve vápně a tam jsme byli málo agresivnější, a to jak v útočné, tak i obranné fázi. Domácí nás v tomto ohledu jasně předčili a díky tomu vstřelili o branku navíc. Mně nezbývá, než jim pogratulovat."

Branky: Petrus, Ujec - Brunclík (pen.)

Rozhodčí: Novotný - Tesař, Fojtík

Diváci: 160

ŽK: Petrus - Zdeňka, Jindřich

FK Kolín: Ptáček - Zdeňka (81' Puk O.), Němeček (85' Bora), Brunclík(K), Biško, Puk M. (55' Čapek), Nešpor, Jindřich, Šourek, Vácha (81' Seifert)

TJ Sokol Živanice: Volšík - Novotný, Herzán(K), Janecký (88' Norek), Buriánek, Petrus (90' Hundák), Polák, Ujec (85' Novák), Kakrda (78' Gorol), Sůra, Motyčka

Diskuze k článku