Kolín porazil Turnov

Foto: Jan Kobzáň

Tomáš Šulc | 24.04.2017 | přečteno 1253x

FK Kolín - FK Turnov 2:1

Do Kolína v neděli dorazil tým Turnova. Kolínští před zápasem tušili, že to nebude lehké utkání, podle slov trenéra Havrdy to byl dokonce nejfotbalovější tým, proti kterému modrobílí hráli. Kolín i přes problémy v koncovce zvítězil 2:1.

Kolínští měli dobrý vstup do utkání, ale ve vyložených šancích selhali. Přesto se Turnov dostal ve 23. minutě do vedení. Nedorozumění Nešpora s Ptáčkem vystihl hostující Petrlák a otevřel skóre. Kolínští moc dlouho nezaháleli - ve 32. minutě se ujal míče Adam Čapek a nekompromisní střelou pod břevno srovnal stav na 1:1.

Ve druhém poločase se hosté spíše stáhli a chtěli z Kolína odvézt alespoň bod. kolínští ale byli proti, na svého soupeře z Turnova tlačili víc a víc. Odměnou za odvedenou práci byla v 74. minutě branka, kterou si ale do sítě poslal Tvrdý. Hráči Kolína si ve zbytku zápasu vytvořili ještě šance, bohužel pojistku už nepřidali.

"Věděli jsme, že nás nečeká jednoduché utkání, protože Turnov několikrát ukázal svoji kvalitu. Určitý moje sympatie má v tom, že za každé situace hraje stejně. Je to jeden z nejfotbalovějších týmů, s kterým jsme se utkali. A svoji kvalitu předvedl i u nás." "Nám se povedl vstup do utkání, bohužel ze dvou obrovských šancí jsme ani jednou neskórovali. Naopak hosté udeřili z ničeho. Zahrávali jsme malou domů, čehož využil jejich hráč a díky tomu se dostali do vedení. Nám chyběl klid v koncovce. Pak se nám po krásné akci podařilo vyrovnat. Ve druhé půli se hosté zatáhli a hráli na remízu. My do nich pořád bušili. Odměnou pro nás byl druhý gól. Jenom škoda, že jsme nepřidali pojistku, protože závěr byl trošku hektický. Klukům musím poděkovat, ukázali charakter." Uvedl trenér Jaroslav Havrda.

Branky: Čapek, Tvrdý (VG) - Petrlák

Rozhodčí: Hodek - Langmajer, Cihlář

ŽK: Brunclík, Puk M., Jindřich - Tvrdý, Šimek

Diváci: 90

FK Kolín: Ptáček - Čapek, Němeček (85' Volavka), Brunclík (K), Štoček (89' Zdeňka), Seifert (61' Jindřich), Puk O., Biško, Nešpor, Šourek, Vácha (74' Puk M.)

FK Turnov: Hyka - Tvrdý, Kordík, Šimek, Benek, Beníšek, Cigánek (74' Havel), Dlouhý (69' Šulc), Horák, Petrlák, Novotný (K)

Fotogalerie: Fotogalerie Jacklin

FACEBOOK: FK Kolín a.s.

INSTAGRAM:fkkolin

Diskuze k článku